Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memóriakártyáknál és pendrive-...

Memóriakártyáknál és pendrive-oknál miért nem ajánlott az NTFS fájlrendszer, hanem inkább az exFAT?

Figyelt kérdés

Függetlenül attól, hogy maga a telefon gyárilag exFAT-ra formázza, illetve Windows-ban is ez az ajánlott, valamint én magam is az exFAT-hoz húzok inkább.


Csak az okát nem értem, hogy adathordozóznál miért nem NTFS és miért inkább exFAT?


Az olyan jellegű kérdéseknél, hogy valaki mire formázza a pendrive-ját vagy a kártyáját, elég megosztó válaszokat olvasok, valaki az NTFS-t, valaki az exFAT-ot írja. Csak az okot nem értem, miért jobb vagy rosszabb egyik vagy másik.


(A FAT32 létezését most felejtsük el, mert 4 gigánál nagyobb fájlok nem mennek rá.)



2023. febr. 22. 02:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Az NTFS naplózó fájlrendszer.

Ezek a tárolók élettartama limitált, amit az írások száma határozza meg. A naplózó fájlrendszer sokkal jobban/többet ír rá.

Ez lehet az oka.

2023. febr. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
Igazából az NTFS -es annyiból tud többet hogy különböző jogosultságokat tudsz hozzáadni. Az exFAT -ot meg minden korszerű rendszer ismeri. Még a Windows XP is ha fel vannak rá telepítve az Update -ek. Szóval ma már ez egy olyan kérdés mint az hogy valaki a Coca Cola -ra valaki meg a Pepsi Cola -ra esküszik. Én még mindig FAT32 -t használok pen drive -okon, mert nagy fájlokat úgysem tárolok rajta. Arra ott a külső vinyóm.
2023. febr. 22. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az is igaz, amit #1 ír, bár szerintem nem ez a leglényegesebb szempont. Az NTFS elég komplex fájlrendszer, elég összetett jogosultságkezeléssel. Ez pedig néha képes problémákat okozni. Egy belső tárolón, ami fixen a gépben van, kifejezetten fontos, hogy mondjuk egyik felhasználó ne férjen hozzá a másik fájljaihoz. Viszont egy cserélhető adathordozónál, amit adatok szállítására használunk, ez nem szükséges, és nem is igazán célszerű. Láttam én már bonyodalmat abból, hogy egyik felhasználó rámásolta a fájlt az NTFS-re formázott pendrive-ra, odaadta a munkatársának, ő meg jogosultsági hiba miatt nem tudta megnyitni. Persze, kis odafigyeléssel ez elkerülhető, de végső soron "hülyebiztosabb", ha nincs jogosultságkezelés. A FAT32 pont ezért előnyös adatcserére, ezért is használják még rengeteg helyen (meg mert az eszközök 99,9%-a kompatibilis vele), de azért ma már vannak hátrányai. Ezért is hozták létre az exFat-ot.


Én egyébként vagy FAT32-t használok külső adathordozókon, vagy ext4-et. Utóbbi nyilván akkor célszerű, ha az ember javarészt nem Windows-környezetben van, bár arra is lehet drivert találni.

2023. febr. 22. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Az NTFS sok metaadatot ír az adathordozóra, ami pendrive esetén felesleges, csak rontja az élettartamát.

2. A TV-k/Hifik/autórádiók jellemzően nem ismerik az NTFS-t, szóval ha mondjuk zenét másolsz a pendrive-ra azért, hogy valamin ilyesmin lejátszd, akkor az NTFS-sel nem fog működni.

3. És igen, jogosultsági problémák is léphetnek fel.

2023. febr. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mert pl a tv nem mindegyik oolvassa az ntfst
2023. febr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mellesleg megjegyzem hogy a Galaxy A23 (idei) telóm csak Fat32 pent ismer fel, se exFat se ntfs támogatás nincs.
2023. febr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!