Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Formázott vagy tönkrement...

Formázott vagy tönkrement HDD-ről, lehetséges adatot menteni?

Figyelt kérdés

Van pár HDD amit már nem használok ki akarom selejtezni.

Ha leformázom és pl leadom egy átvevő helyen (most ne vitázzunk azon hogy ilyen lehetetlen vagy sem) de valaki ellopná, tudna róla adatot szerezni?



2023. márc. 6. 22:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%
#10 Tipikus mindennapi eset hogy elhagyott hdd-kbe botlok az utcán.. :P
2023. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egyik ismerősöm egyszer hozott egy HDD-t, amit elmondása szerint a lomtalanításnál kidobva talált. Megnéztem, még formázva sem volt, valami könyvelő cég teljes adatbázisa rajta volt...
2023. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
23%
Azért az ilyen talált USB eszközökkel pendriveokkal azért jó elővigyázatos lenni. Nem véletlen hogy ilyet már sok intézményben nem fogadnak el. Mert nem biztos hogy (csak) adathordozóként viselkedik, hanem billentyűzetként amin előre megadott parancsokat gépel be károkozási szándékkal (a te jogosultságoddal).
2023. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Milyen USB eszköz? HDD-ről volt szó!
2023. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#ilyen talált hdd esetében pl bankkártya adatokat se tud megszerezni? mert ha tud az már baj lehet.


Ha ráirtad egy pl word-be notpad, -ba akkor igen megnézhető.

Mint ahogy a jelszavaid is, ha mentve voltak.


Szedd szét csiszolgasd meg és kész, nem tart semeddig.

2023. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%

14/

Például külső USB HDD.

Jellemzően jobban elképzelhető hogy egy hurcolt 2,5" usb hdd kiesett valaki zsebéből, mint az hogy egy 3,5" hdd-t hagyott el valaki véletlen az utcán. :)

Legalábbis annak KINÉZŐ tárgyat.

2023. márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#15: elsősorban a böngészőben automatikusan mentett bankkártya adatokra gondoltam hogy kilophatják.

de úgy lesz, szét fogom gányolni.

2023. márc. 7. 11:56
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

#16

Nincs szó arról hogy elhagyja!

Honnan veszitek ezt?


Arról van szó hogy leadja, vagy még esetleg kidobja a kukába

utóbbi esetben is van manuális szelektálás, tehát az hogy másodkézbe kerül annak nem kicsi a valószínűsége.

És ebben az esetben igenis ha voltak rajta bizalamas adatok akkor igenis érdemes hatékony módszert alkalmazni.

Nem kell ezt túl parázni, és túl magyarázni.

2023. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

#18

A 12-es beszélt talált hdd-ről. Arra volt a válasz.

2023. márc. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
#16 Én egy mezei 3.5-ös HDD-ről beszéltem, nem USB-ről. És nyilván nem saját, mindennapi gépre dugtam rá kipróbálni, hanem egy elfekvőben lévő régi cuccra, amit nem sajnáltam, ha esetleg kipurcan.
2023. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!