Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet a HDD ilyen rossz...

Hogy lehet a HDD ilyen rossz állapotban? Lehet ellene tenni valamit?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy 10 éves Dell notebookot, 500 GB-os HDD van benne. Most megnéztem, 9%-os kondiciónál tart, 34 napot mutat mint futott időt.


Hogyan lehet ilyen rossz állapotban? Lehet vmit ellene tenni vagy cserés a merevlemez?


2023. márc. 4. 16:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Már a végét járja, nem lehet mit tenni, cserélned kell egy ssdre
2023. márc. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a régi laptopok amúgy sem életképesek HDD-vel, 10 éve újként sem voltak azok igazán. Lehet cserélni SSD-re. Akkor is cserélném, ha jó lenne a HDD.
2023. márc. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Közben asztali pc-n külső USB-s dokkolóval is megnéztem ezt a HDD-t, sajnos ugyanazokat az értékeket mutatja a Sentinel.

Ez a HDD megérett a cserére. :/

2023. márc. 5. 09:53
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha hatszor földhöz vágod és utána leejted a másodikról, akkor sem mutatna 9%-os kondíciót, ráadásul 34 napos használat után.

Valamelyik SMART adat hibás, valószínűleg a 34 nap. A 9% kondíció, egy 10 éves gépnél, nem meglepő. Dobd ki ezt a HDD-t, és vegyél helyette egy SSD-t.

2023. márc. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Csak a vinyóban lehet hiba, mert asztali gépen USB-vel volt bekötve... mindegy, sajnos kuka a vinyó, ez a lényeg. :/
2023. márc. 5. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!