Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet a HDD ilyen rossz...

Hogy lehet a HDD ilyen rossz állapotban? Lehet ellene tenni valamit?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy 10 éves Dell notebookot, 500 GB-os HDD van benne. Most megnéztem, 9%-os kondiciónál tart, 34 napot mutat mint futott időt.


Hogyan lehet ilyen rossz állapotban? Lehet vmit ellene tenni vagy cserés a merevlemez?


2023. márc. 4. 16:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem biztos, hogy a HDD-vel van a gond. HDD sentinellel nézted? Az nem túl megbízható, sokszor kábelhiba miatt is a HDD-t írja hibásnak! Próbálj kábelt cserélni. Én jártam úgy asztali gépben, hogy friss HDD-t 0-ásnak írta az HDD sentinel, mert egyszer szétszedtem a gépet és másik Sata portba dugtam vissza az alaplapon a vinyót! Visszadugtam abba, ahol előtte volt és az HDD Sentinel újra 100%-osnak mutatta. A futott idő pedig teljesen irreleváns, nem valós adatot mutat!
2023. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2023. márc. 4. 16:31
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Tipikus HDD sentinel fals adat! Nekem mondom, volt 0-ás vinyóm és másfél évig használtam a gépemben, akkor sem ment tönkre, de cseréltem nagyobbra! A HDD sentinelem minden nap sírt, hogy 0-ás a vinyó és vége...
2023. márc. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A gépen most Windows 8.1 van, a csávó, akitől vettem, mondta, hogy ha Windows 10-re akarok váltani, akkor SSD-re kell cserélnem... vagy talán más volt az oka ennek a mondatnak? :O


Am. igen, Hard Disk Sentinellel néztem.


Én nem érzem instabilnak a rendszert, gyorsan indul, nem érzem, hogy 9% lenne.

2023. márc. 4. 16:35
 5/15 anonim ***** válasza:
Alapjában véve nem kell a Win10-nek HDD, bár SSD-ről nyilván gyorsabban bootol a rendszer, de én ezer éves HDD-ről is használtam már win10-et. Úgy gondolod, hogy talán átvert a vinyóval?
2023. márc. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Azért mondta, mert a Win10-et "sikerült" olyan optimalizálatlanra megírni, hogy merevlemezzel még egy felső kategóriás gépen is szenvedne.
2023. márc. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ez az érzésem, habár konkrétan azt mondta, hogy telepíthető rá a Windows 10, de lassú lesz vele.


Eddig nem sok problémát találtam a laptopban, annyit észleltem eddig, hogy a beépített Bluetooth modul nem működik, de ezt megoldottam egy USB-s stickkel.


De wifi megy, kamera is, gyorsan betölt a Windows 8.1, amíg nem jelszavaztam 20 mp alatt használható lett a 0-ról a notebook.

Akku 1 óra.

Nem gondolnám, hogy a merevlemez ilyen rossz állapotban lenne...

2023. márc. 4. 16:40
 8/15 anonim ***** válasza:
Nézesd át esetleg szervízben - persze, ha van rá pénzed.
2023. márc. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem itt a SMART adatok hazudnak, vagy a HDSentinel téved.
2023. márc. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8, annyit nem akarok erre a gépre költeni.


Nyárig van beaktiválva a Windows, addig úgy is látom, hogy mennyire megbízható.

Ha jónak bizonyul, akkor veszek bele új akksit, esetleg akkor a HDD SSD-re lesz cserélve. Windows 10-et viszont nem akarok, mert megőrjített a régi PC-men a frissítésekkel.


Mindenesetre, ha bexarik a vinyó, akkor van elfekvőben itthon egy 128-as SSD.

2023. márc. 4. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!