Mac vagy Windows munkára?
Attól függ milyen munkára kell, Linux-t én kizárnám hacsak nem szerverkörnyezetről van szó(bár itthon a Windows Serverek elterjedtebbek).
Windows és Mac OS egész hasonló supporttal rendelkezik a nagy cégek részéről.
Szóval igazából teljesen mindegy a kettő közül, bár a Windows-ra azért 1 fokkal jobb a helyzet. Szóval részemről Win.
Ja elfelejtettem hogy hardver kategóriában vagyok és csak a Linux jó választás. Amúgy nincs vele bajom, hiába gondoljátok azt.
Lehet hibáztatni a nagy vállalatokat, amiért befeküdtek a 2 nagy cégnek és nem foglalkoznak az alternatív megoldásokkal.
Pedig az Ubuntunak egész szép részesedése van, a Canonical nem kis cég és egy kis közösség finanszírozással igazán többre lenne hivatott mint a szakik OS-je.
Az fix, hogy professzionális kliens környezetnek kevés, bárki bármit mond.
Otthon bevállalósabb usereknek nincs tiltva.(de most nem erre vonatkozott a kérdés)
"Az fix, hogy professzionális kliens környezetnek kevés, bárki bármit mond."
És mert te ezt mondod, ezért már úgy is van. Hát a frászt.
Ez még 10 éve helytálló lehetett volna. Most már nem. Egy felhasználóbarát, professzionális oprendszer. Nem véletlenül használom ezt munkára, meg otthon is. De hogy ne csak magamat mondjam, anyám pedagógus. Alanyi jogon használhatja a Windowst, dual bootos gépe van, és miért van az, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor bootolt Windowst?
Persze, valódi réved nincs. Csak az, hogy mert te azt mondtad.
#5.Érvet felesleges írnom, mert úgy is valaki leírja hogy Wine-nel tökéletes fut a Photoshop. Mert nyilván céges környezetben is Wine-nel fognak szórakozni.
Azért nem koptatom a billentyűt, megvan a magam véleménye és nem fogom megváltoztatni senki kedvéért.
Védtem eleget a Linuxot(mármint egyes disztribúciókat)itt az oldalon, közel 1 évtizedig de még mindig nincs például natív Adobe támogatást, sok speciális szoftver(legyen raktározás, vagy éppen irodai munka) nincs natív szintén hanem valami másodlagos open-source program ami vagy bejön vagy nem.
3D-s alkalmazások a nem túl naprakész non-free driver-k miatt nem tökéletesek, a közösség által írt driver-k meg nem minden esetben hiba mentesek.
Illetve speciálisabb eszközök(régi nyomtatók, szkennerek mert céges környezetben teljesen reális)sokkal nehezebb felkonfigurálni.
Van millió ezer érv, de ismerem mindkét OS-t egész jól, naprakészen.
Egyik sem tökéletes, de az oprendszer előnyét a rajta futó szoftverek adják továbbra is.
Azért az ugye megvan, hogy a felhasználók - köztük azok is, akik munkára használják a számítógépet - csak egy kis töredéke az, aki professzinális képszerkesztéssel foglalkozik? De valahogy mindig ez szokott lenni az "aduász" a Linux ellen, hogy hát ott nincs Photoshop. Aztán a felhasználók 95%-a soha életben nem is használná, a maradéknak meg a 90%-a csak azért akar Photoshopot (NCore-ról torrentezve), mert arról hallotta, hogy tök jó, közben meg amire használná, arra még a Gimp is "ágyúval verébre" kategória.
Szóbval egy kb. 0,1%-os igény alapján alkottál messzemenő véleményt. Professzionális képszerkesztéssel hozzávetőlegesen hasonló hányada foglalkozik a felhasználóknak, mint szerver üzemeltetéssel.
"Lehet hibáztatni a nagy vállalatokat, amiért befeküdtek a 2 nagy cégnek és nem foglalkoznak az alternatív megoldásokkal.
Az fix, hogy professzionális kliens környezetnek kevés, bárki bármit mond."
Google most jót röhög: [link]
"3D-s alkalmazások a nem túl naprakész non-free driver-k miatt nem tökéletesek"
Blenderrel soha nem volt problémám Linux alatt.
"Illetve speciálisabb eszközök(régi nyomtatók, szkennerek mert céges környezetben teljesen reális)sokkal nehezebb felkonfigurálni."
Ez csak simán bs
#6 "az oprendszer előnyét a rajta futó szoftverek adják továbbra is"
Továbbra sem. Nyilván lényeges szempont, hogy amire az ember használni akarja, arra tudja is használni. De hacsak nem valami nagyon speciális feladatról van szó, minden nagyobb oprendszeren fellelhetőek a szükséges szoftverek. Innentől kezdve pedig számottevő érv, hogy egy oprendszer mennyire stabil, mennyire biztonságos, és mennyire erőforráshatékony.
Ami pedig a Wine-t illeti: ha valami fut, nem tök mindegy, hogy mivel fut? Érdekes, amikor egy évtizeden át a professzinális szférában NTVDM-mel futtattak DOS-alapú szoftvereket, az nem volt baj. Most, amikor még mindig vannak 32 bites szoftverek (a Visual Studio is csak nemrég tért át natív 64 bitre), az sem volt ugyebár probléma, pedig az is csak egy kompatibilitási réteggel futtatható. Sőt, tudok olyan közintézményről is, és élelmiszeripari vállalatról is, ahol DOSbox alatt futtatják azt a szoftvert, amit komoly pénzekért írattak meg, és eszük ágában nincs lecserélni, mert tökéletesen működik. Akkor most hogy is van ez? NTVDM oké, DOSbox oké, WoW64 oké, Wine viszont fúúúúj, de ciki?
Bocs, de ez komolytalan.
"Illetve speciálisabb eszközök(régi nyomtatók, szkennerek mert céges környezetben teljesen reális)sokkal nehezebb felkonfigurálni."
Hááátizé...
Amikor Win10 alatt napokon át szoptunk a régicske nyomtatókkal, a Linuxos gépre meg rádugtam, és 10 másodperc múlva működött, azt hiszem, ez a feltételezés nem állt most meg.
És nem, nem egyetlen példát láttam erre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!