Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép vásárlása előtt...

Számítógép vásárlása előtt állok, és tanácsot szeretnék kérni a hozzáértőktől. ~kérdőjel~?

Figyelt kérdés

Két konfigban gondolkoztam, az egyik Intel, a másik AMD alapokra épülne.

Intel:

Asrock Deluxe3 X58 alaplap

Intel i7-930

6x2Gb Kingston RAM

Ati Radeon HD 5450

AMD:

Gigabyte 880GA-UD3H alaplap

AMD Phenom-II X4 965 Black Edition

4x2Gb Kingston RAM

Ati Radeon HD 5870


Az alábbi alkatrészek megegyeznének mindkét gépben:

Kingston 64Gb SSD, Western Digital 1,5TB HDD.


Ui:Tisztában vagyok vele hogy az Inteles verzióban lévő videókártya sokkal gyengébb mint a másik, de azt már nem bírná a pénztárcám jelenleg, ezért azt csak később cserélném egy jobbra. Főleg az érdekelne hogy az AMD AM3 platform mennyire lenne fejleszthető a jövőben az Intelhez viszonyítva.

Ui2: Tudom hogy az Asrock nem a legjobb alaplapmárka, de nekem tökéletes.

A gépen Linux futna, és főleg képszerkesztésre és World of Warcraftra használnám. A segítségeteket előre is köszönöm.


2010. okt. 5. 17:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

18:47

Előbb gondolkodjál és nézz utána a dolgoknak, ne eszetlenűl írkálj!!! Melyik cég cseréli állandóan a foglalatot??? Naná, hogy az Intel. Ez mit jelent? 1-1.5 év múlva nem kapsz 1366-os procit. Ezzel szembe az AMD évekig fejleszthető. A tartóssággal meg végképp semmi gond.

2010. okt. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

1-2 év múlva még lehet majd venni egy Intel i7-980X-et, egész olcsón, ami még akkor is hasonló teljesítményben lesz a középkategóriás AMDkkel.

Ha csak WoWot akarsz játszani, akkor elég az Intelesben levő videókártya is.

De viszont a memórián sokat spórolhatsz, pl. veszel csak 3*2GB-ot, ami jelenleg mindenre elég lesz. Nem muszáj feltölteni az összes helyet az alaplapon, még 2*2GB is elég egyelőre. A többibe majd később is vehetsz, valószínűleg olcsóbban ugyanolyan memóriát. :)

Még esetleg az SSD-n is spórolhatsz, ha csak 32 vagy 30GBosat veszel. Az op.rendszer megfér rajta, és a programok is amiket gyakran használsz. A többi adat, és az olyan programok, amiket nem sűrűn használsz, mehetnek a HDDre is... (hogy biztosan elég legyen a kisebb SSD)

(bár Linuxon kicsit nehézkes lenne a programokat különválogatni :D)


Dönts te magad. Az Intelessel drágábban jössz ki, de a processzor jobban teljesít, az AMD-s több áramot fogyaszt, és gyengébben teljesít a processzora, de spórolsz, és a videókártya benne sokkal erőssebb.

A fejleszthetőséget inkább hagyjuk most, mint mondtam még fogsz találni az Intelesbe is jobb processzort a jövőben...

2010. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az i7 jóval többet fogyaszt, mint a Phenom, és melegedik is.
2010. okt. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez viszont igaz. A TDP szám semmit nem jelent szinte.

Az AMD kevesebbet eszik és ígyis alig gyengébb.

2010. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat, nekik ment a 'Like' :)
2010. okt. 6. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!