Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép vásárlása előtt...

Számítógép vásárlása előtt állok, és tanácsot szeretnék kérni a hozzáértőktől. ~kérdőjel~?

Figyelt kérdés

Két konfigban gondolkoztam, az egyik Intel, a másik AMD alapokra épülne.

Intel:

Asrock Deluxe3 X58 alaplap

Intel i7-930

6x2Gb Kingston RAM

Ati Radeon HD 5450

AMD:

Gigabyte 880GA-UD3H alaplap

AMD Phenom-II X4 965 Black Edition

4x2Gb Kingston RAM

Ati Radeon HD 5870


Az alábbi alkatrészek megegyeznének mindkét gépben:

Kingston 64Gb SSD, Western Digital 1,5TB HDD.


Ui:Tisztában vagyok vele hogy az Inteles verzióban lévő videókártya sokkal gyengébb mint a másik, de azt már nem bírná a pénztárcám jelenleg, ezért azt csak később cserélném egy jobbra. Főleg az érdekelne hogy az AMD AM3 platform mennyire lenne fejleszthető a jövőben az Intelhez viszonyítva.

Ui2: Tudom hogy az Asrock nem a legjobb alaplapmárka, de nekem tökéletes.

A gépen Linux futna, és főleg képszerkesztésre és World of Warcraftra használnám. A segítségeteket előre is köszönöm.


2010. okt. 5. 17:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az AMD-be elég egy 955 Black editon. Egyébként mindenképp az amd-s.
2010. okt. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A WoW a gyengébb videókártyával is szépen futna, és gondolom nem a játék a fő cél, szóval én az Intel-es mellett voksolok. :)


Amúgy milyen képeket szerkesztesz, amihez 12GB memória kell?

2010. okt. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A leggyengébb videokártya + egyik legerősebb processzor. Remek kombó.


Emellé a processzor mellé minimum egy HD5870-es kéne.


Vagy vegyél egy Phenom II 955-öst, még az se lesz processzorlimites a HD5870 mellett.

2010. okt. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Khmm.Képszerkesztéshez és wowhoz lég egy integrált (HD4200) videokártya is.12GB ram TELJESEN felesleges elég lesz az 1/3 ada is.Az amdt- vegyed 4giga rammal.
2010. okt. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Minden eddigi választ köszönök!


Kedves utolsó! Amint írtam, a HD 5450 csak ideiglenes megoldás lenne, /mivel jelenleg kb 280 ezres keretem van a számítógépre/ 1-2 hónap múlva cserélném. Engem sokkal inkább a két platform fejleszthetősége érdekel.


A 12Gb memória pedig nem feltétlenül a képszerkesztés miatt kell, hanem szeretném feltölteni az összes DIMM slotot az alaplapon, és jelenleg a legjobb ár/teljesítmény arányban a 2Gb-s modulok vannak.

2010. okt. 5. 18:33
 6/15 A kérdező kommentje:
Utolsó helyett utolsó előttinek ment a válasz, elnézést.
2010. okt. 5. 18:34
 7/15 anonim ***** válasza:

Sok amd-s f@sz!

GONDOLKOZZATOK MÁR!!!

Ha ez a srác ennyit ki akar adni egy gépért, akkor tartós legyen a gépe nem?!

Nem szeretnéd te sem azt tisztelt kérdező, hogy 1-2hónap után vegyél őjra gépet, mert a nagyhírű(fos) AMD besz@rt!

Intelbe gondolkozz...

kicsit több de akkor is. Tartósabb

2010. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

hát figyi.

nekem celeron 1.8 és egy 125MB-os AGP kari van 1GB rammal, és majdnem fullon megy a wow:D

2010. okt. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jól van okosgyerek, menj és vegyél milliókért gépet, értelmes ember nem ver el ennyi pénzt rá.
2010. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

az intel hamarosan kidobja az lga 1366-ot helyette 1365 lesz ami nem kompabilitis vele, illetve az 1155-öt

az amd-nél AM3+ lesz, amibe a jövendő csúcsprocesszor, a bulldozer fog helyet foglalni

az AM3+ visszafele lesz kompabilitis, vagyis:


AM3+ alaplapba belemegy az AM3-as proci, esetünkben a phenom II 955/965

de az AM3-as alaplapba nem fog belemenni az AM3+-os proci

van lehetőség így is lépcsősen fejleszteni, csak most nem a gép lesz gyorsabb először, hanem az alaplap lesz újabb.

vannak találgatások hogy melyik alaplapgyártó lépi meg hogy az AM3-jába menjen a bulldozer,

én az amd-st venném

2010. okt. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!