Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a proci jó ebbe az alaplapb...

Ez a proci jó ebbe az alaplapba? Kérem segitseket mert anyira nem értek hozzá!

Figyelt kérdés

Kaptam most ajándékba egy új alaplapot mindennel együtt csak procit kell hozzá vennem...

a neten az van irva az alaplaprol hogy "támogatott processzorok: Intel Celeron D, Intel Core 2 Duo, Intel Pentium IV"

Ebbe jó egy "Intel Celeron Dual Core E3300 2,5GHz Box" ilyen processzor?


2010. okt. 3. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. A Celeron Dual Core egy Core 2 Duo, csak 1 MB cache-sel 2+ MB helyett, más lényeges különbség nincsen. De az alaplap gyártójának oldalán biztosan van lista a támogatott CPU-król.
2010. okt. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fáma szerint jó.Mindkettőnek Socket 775-ös foglalata van.

Intelnél ez annyit jelent,hogy beleteheted.

2010. okt. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen de ne vegyél bele ilyet.Harmat gyenge.Nézz valami olcsóbb Pentium Dual Core-t vagy Core 2 Duot.
2010. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lényegesen gyengébb (tesztek szerint a kisebb cache legfeljebb pár %-ot jelent teljesítményben), viszont lényegesen olcsóbb, mint egy hasonló órajelű Pentium vagy C2D. Én ennek az elődjét, egy E2220-at használok (ugyanúgy 1 MB cache, 800 FSB, viszont valamivel kisebb freki, 2,4 GHz), és két éve nincs panaszom a teljesítményével :) Igaz, azzal kezdtem, hogy felhúztam FSB1066-ra (3,2 GHz), ennyit mindenképp bírnia kell az E3300-nak is. Crysist 1600x1200-ban, high beállítással toltam végig egy HD4770-nel.
2010. okt. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!