Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DisplayPort tényleg bugos?

DisplayPort tényleg bugos?

Figyelt kérdés

Akarok egy 144Hz-es monitort és egy 3070-et venni.

Mielőtt kiadnám a pénzt megpróbáltam utánalesni, és elég aggasztó dolgokat olvastam. Ugye a Gsync csak Displayporton át megy NV karikkal ahol a monitor alapból Freesynces.


Viszont olvastam, hogy sok a bug, hogy van mikor elmegy a kép simán, csak HDMI-ről működik, vagy épp ha nincs bekapcsolva a monitor mielőtt bekapcsolja az ember a gépet, akkor az UEFI CSM módba állítja magát mert nem érzékel monitort.

Illetve hogy elvileg még arra is érzékeny, hogy a kártya a tápot két külön kábelről kapja az nem jó neki, ha egy kábelen van a két csatlakozó, mert szintén ezt a bugot okozhatja.


Angol oldalakon olvasgattam, jobban google fordítóval, de mennyire van ezeknek valóság alapja? Tényleg ennyi gond van a DisplayPort csatlakozással?


2023. jan. 17. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Elvileg van az nVidiának egy hivatalos listája a freesynces monitorokról.

Én nem paráznék ilyentől, de ha ez a leg.agyobb félelmed, akkor a listáról válassz, vagy válassz natív g-sync monitort.

2023. jan. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

[link]


Nahh, ez a lista elvileg.

És ha jól sejtem, akkor a type: G-sync compatible jelöli a tesztelt freesync monitorokat.

2023. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Amit kinéztem XV240Y pont nincs benn, pedig sok másik Acer ahogy nézem ott van. :S

Mindjárt linkelek párat mire gondoltam a bug alatt.

2023. jan. 17. 22:15
 4/10 A kérdező kommentje:
2023. jan. 17. 22:17
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez kifejezetten érdekes lehet esetleg:

[link]

Google fordítóztam ezt is, de lehet erre vezethetőek vissza a gondok.

2023. jan. 18. 01:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bugos, de egyrészt nem ennyire, másrészt magas képfrissítésnél amúgy sincs választásod.


ASUS monitoroknál van olyan firmware bug, hogy időnként visszaáll 144 Hz-re, ha OC használod. Főként azután, hogy energiatakarékos üzemmódba lép. Be és kikapcsolás megoldja.


A másik bug ezzel kapcsolatos, de ez a Windows hülyesége. Kikapcsolt DP monitor esetén az ablakok átkerülnek a másodlagos kijelzőre. Ha újra bekapcsolod, akkor megpróbálja az ablakokat visszarendezni, de csak félig sikerül.

2023. jan. 18. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, egyes lapoknál valamit a BIOS-ban is át kell állítani, különben csak a boot után lesz kép DP-n, addig semmit nem látsz. Talán pont a CSM az, de nem vennék rá mérget.
2023. jan. 18. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát lehet inkább elengedem ezt az egész dolgot akkor, és maradok a mostani VGA-nál meg a 60Hz-nél.
2023. jan. 18. 03:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy freesync + AMD, és akkor HDMI-n is lesz VRR
2023. jan. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
DLSS miatt akartam NV karit, de így hagyom inkább, nehogy belefussak én is bugba.
2023. jan. 18. 08:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!