Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám elérni a 144-hz-...

Hogyan tudnám elérni a 144-hz-t egy BENQ-XL2411 Monitoron?

Figyelt kérdés

GTX 3070Ti videókártyám van, amin csak 3 display port van és 1 HDMI.

Előző kártyám egy GTX 1070 volt, amin volt DVI-D port és úgy tökéletesen működött a 144hz.

Vettem HDMI 2.0 Kábelt, azzal sem működik a 144hz csak a 60.

De utána olvastam, hogy a monitorom, csak DVI-on támogatja a 144hz-t, De a kártyán nincs ilyen csatlakozó.

Milyen átalakítóval kéne játszanom, hogy rátudjam vinni a videókártyáról, a 144hz-t a monitoromra?


Display port-ról kéne átalakítanom DVI-D-re? és úgy?


Válaszokat előre is köszönöm !



2022. szept. 13. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
2022. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez tudja a 144hz-t így ?
2022. szept. 13. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy? Az emberi szem nem érzékeli a különbséget, és a szem egészsége szempontjából is csak a CRT monitoroknál számított. 50-60 Hz felett ez már csak SZEMfényvesztés.
2022. szept. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor te még nem használtál 144hz-s monitort.
2022. szept. 14. 17:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Van laptopom és monitorom is, vásárláskor sem érdekelt a képfrissítési frekvencia, így csak utólag vettem észre (na nem a saját szememmel, hanem az adataikat lecsekkolva), hogy a laptopom képernyője 144, a monitorom 60 Hz-es. Sem előtte, sem utána nem tapasztaltam különbséget. Te azért látod jobbnak a 144-et, mert tudod, hogy az jobb. Ha nem tudnád, melyik monitor hány Hz-es, nem tűnne fel a különbség.
2022. szept. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
könnyen lehet hogy a laptopod képernyőre a windowsban 60hz-re van állítva, mert ez az általános :)
2022. szept. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, kiderült, hogy ez a monitor nem tamogatja sehogysem HDMI-n a 144hz-t csak is DVI-D csatlakozob keresztul, olvasgattam kulfoldi forumokat, aktiv adapter segiteni tud, de ennek a modellnek meg az sem. Megoldottam. Vettem egy displayportos 144hz-s monitort. Mukodik minden. Koszonom.
2022. szept. 15. 00:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!