Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom a merevlemezem...

Hogyan tudom a merevlemezem partícióit összevonni anélkül, hogy törlődnének a file-ok?

Figyelt kérdés

Annak idején a 2TB -os külső vinyómat 3 partícióra osztottam. Egy “általános”, egy “suli”, illetve egy “fontos” partícióra.

Nagy rendet tartok a gépemen, tárolóimon, ezzel nincs baj.

Viszont a “suli” partíció 200Gb, és most rájöttem, hogy az a büdös életbe nem fog betelni, mert idén érettségizem és csak az utolsó pár hónapba minimum 40 tételt dolgoztam ki rá, nembeszélve a sok pdf stb. És az előző 4 év munkája is rajta van, és most 8,5 Gb foglalt. A többi kihasználatlan.

A “fontos” szintén hasonlóképpen alakul. Egyedül az általános az, ami 1 TB-ra van formázva (ami csak 900 valamennyi) és 490Gb foglalt.

Eddig nem volt baj, viszont most szeretnék leszedni 690Gb sorozatot. 15 évad… sok.

És egyib partíción sem fér ezek miatt.

Ez anno hülyeség volt, jobban jártam volna egy partícióval és azon belül a 3 “fő” mappa.

A baj az, hogy nincs másik akkora tárolóm, hogy amíg újrapartícionálom a vinyót rámentsem.

Szóval kéne egy alternatíva, úgy, hogy semmik ne vesszen el…

Mellékelek egy képet a mostani helyzetről, mert a “suli” part. már összezsugorítottam, de nem bírom az általánoshoz adni mivel nem mellette van…

[link]

Bocsánat a kép minőségéért, a programban nem engedett print screent nyomni.


Előre is köszönöm.



2023. jan. 16. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Az egybeolvasztás működik, ha üres a partíció. Átpakolsz mindent arra amit meg akarsz tartani (F:/), utána már mehet az egyesítés. Mivel csak az üres terület kerül logikailag 'mozgatásra', nincs mit elveszteni, a foglalt területhez nem nyúl a lemezkezelő.
2023. jan. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 CspCsj ***** válasza:

Az "F" meghajtón még a "G"-vel és az üres hellyel sem lenne meg a szükséges 690GB, - a "H"-ból is le kell csípni.


Valamelyik partíciókezelő programmal (pl. Minitool Partition Wizard Free, Easeus Partition Master Free stb.) hátrébb tolnám a "H" elejét legalább 300-400GB-tal, illetve a "H" után csinálnék egy 60GB-os partíciót, amire átmásolnám a "G" tartalmát, majd az összes felszabadult rész mehet az "F"-hez.

2023. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!