Programozasra milyen laptopot ajanlanatok?
Milyen programozás?
Kb bármi jó. Annó még egyetem mellett kellett egy windows desktop otthonra, mert sok software nem volt kompetibikus a MacOs-el BME-n, így beszereztem egy egy olcsó, használt kb 40 ezres Dell PC-t.
Most már rendesem dolgozom programozóként és ha időnként ezen indítok el doglokat vagy kezdek el foglalkozni 1-1 dologgal, akkor mindig pozitívan meglepődök, hogy amúgy teljesen oké és kényelmes használni, annak ellenére, hogy egy régi sz-r.
Szerintem nem kell túlgondolni. Kb bármi jó.
Akármi jó ha bekapcsol.
Anno 10 ezresen tanultam mert csak arra volt pénzem.
Olyan sz.r volt, hogy amikor kiálltam vele vizsgán prezentálni majdnem hazaküldtek.
2# Első vagyok. Pont Java fejlesztő, tehát él az tanácsom. Simán elég a legalapabb.
Android studiot már Javával nem fogod használni, csak Kotlinnal. Valszeg IntelliJ-vel fogsz Spring-et használni backendesként. Ahhoz simán elég a legalapabb gép.
Koszonom a segitseget!
#4-es irnal privatban, ha megkerhetlek? Szeretnek segitseget kerni programozassal kapcsolatban.
Ha hosszabb távra tervezel akkor legalább valamilyen újabb generációs Ryzen 5 / Intel i5. Ramból kellhet a 16Gb (8Gb néha szűkös tud lenni).
SSD szintén, legalább egy 250Gb+ de itt is ha hosszabb távra gondolkodsz akkor 512Gb.
Mivel játszani nem akarsz és feltételezem nem is GPU heavy alkalmazásokat írsz abból elég valami alapabb.
Kérdés inkább a keret, hogy mennyit szánsz rá és hogy újonnan vagy használtan kell.
Tanulni, meg sulis feladatokat megoldani bármi jó. Mármint nem azt akarom mondani, hogy vegyél meg egy kalap sz..r laptopot, de nem kell erőmű. Ha már felhoztad a RAM-ot, én már általános felhasználásra sem vennék olyat, amiben nincs 16 giga RAM. Nem azért, mert nem lehet nélküle élni, hanem mert laptopot az ember 3-4-5 évre vesz, nem 1-re.
Ha már nagyobb projekteken dolgozol, amiket akár tucatnyi ember fejleszt, ott már kellhet az átlag felhasználói szintnél kicsit erősebb, de egyáltalán nem extrém vas.
Ha mondasz valami költségkeretet, akkor ajánlhatok laptopot, de általánosságban, ami szerintem fontos egy alap géphez:
- SSD. Legalább 512 GB-os, kisebbet ne akarj, mert hamar belakod. Ha a pénz nem probléma, akkor mehet nagyobb is. A HDD-t már felejtsük el.
- RAM-ból DDR4 (az 5 még irreálisan drága) és 16 legyen legalább. Ha nagyon spórolni akarsz, akkor lehet 8 is, ezt utólag könnyű bővíteni egy laptopban is. Ha meg van rá pénz, akkor lehet 32 is. RAM-ból sose árt, ha sok van.
- Prociból minimum az aktuális (vagy tavalyi) i3-mas vagy Ryzen 3-mas. Ha van rá pénz, akkor mehet az i5 vagy Ryzen 5. Most jelen pillanatban éppen nem tudom melyiket éri meg inkább választani, ez évről-évre változhat. 3 éve, amikor a jelenlegi laptopomat vettem, akkor a Ryzenek olcsóbbak és (számomra) jobbak voltak, de simán lehet, hogy ez azóta változott.
- Egyéb: a kijelző IPS típusú legyen és matt, full HD felbontású (1920*1080), standard méretű, tehát 15,6 colos (ez a default méret, a nagyobbak szerintem túl nagyok, a kisebbek pedig sokszor jelentősen drágábbak) és szerintem nagyon hasznos kiegészítő a világító billentyűzet. A kijelző képfrissítésére sokan rá vannak izgulva, szerintem totál tök mindegy, 60 Hz-nél úgyse kisebb, programozásra meg nem kell több (de amúgy szerintem játékra sem feltétlenül, de ez megint az én privát véleményem). Ha tényleg soha nem akarsz rajta játszani, akkor nem kell hogy dedikált videókártya legyen benne. Neten tudsz olcsón "szürke" Windows kulcsokat venni 2-3 ezer forintért, szóval ha spórolni akarsz, akkor megveheted oprendszer nélkül a laptopot és rakhatsz rá magadtól egy Windowst. Ma már kb. alig bonyolultabb a telepítése mint egy appnak a telefonodra... Továbbá már majdnem minden laptopra 3 év garit adnak, de még vannak amikhez csak 2 jár, de én inkább az előbbieket választanám.
Összeraktam neked egy szűrőt, kiszűrve a feleslegesen erős és gyenge laptopokat is, mindegyik operációs rendszer nélkül van (vagy Linux-al). Nyilván egyáltalán nem muszáj innen rendelni, csak itt ismerem eléggé az oldalt.
"szukseg lesz eros processzorra es legalabb 16 GB memoriara, foleg hosszabb projektek eseten"
Otthon soha nem fogsz ilyen projecttel találkozni. Egyetemen is nagyon maximum összesen a szakdolgozatod lesz a legnagyobb program, ami ha keretrendszert nem számoljuk max 5 ezer sor talán, ami igazától semmi.
Soha nem fogsz komoly dologkat futtatni rajta.
Később munkahelyen meg majd biztosítanak laptopot home officehoz, gyakornokoknak is szoktak egyetem mellett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!