Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyan létezik, hogy van két...

Olyan létezik, hogy van két számítógép és össze vannak kötve valamilyen kábellel és csak az egyik számítógépben van ram tehát mindkét számítógép azt az egy RAM-ot használja?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk a két gépen fut egy os és programok. De két processzor van, minden gépben egy. És akkor mindegy melyik gépbe dugjuk a monitort meg az eszközöket mert a két gép egy, és bármelyik gépbe dugunk valamit ugyanúgy érzékeli az os.


Ilyen létezik?


Vagy esetleg kettőnél több gépet is össze lehet így kötni?



#processzor #RAM #RDMA #hálózati ram
2023. jan. 7. 15:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
36%
Megoldható, távoli vezérléssel. Felraksz virtuális gépet és voila, máris használhatsz annyit gépet amennyit szeretnél.
2023. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
78%

Elméletben elképzelhető lenne, de a gyakorlatban nem csinált ilyet soha senki. A számítógép elengedhetetlen része az operatív memória (azért ezt a régi kifejezést használom, hogy érthetőbb legyen). Ebből a memóriából hívja le az utasítást a processzor amit végre fog hajtani. Ha nincs semmi memória a gépben akkor el se tud indulni a processzor és nem fogja "megtalálni" a párját. Elméletileg létezhet olyan, hogy csak ROM van egy gépben, akkor a beindulási folyamatból adodó zűröket elkerültük. És a gép el tud legalább indulni és képes megtalálni a másik "felét".


Olyan gépek már 2000 körül is léteztek (nem asztali PC kategória), ahol úgy volt kialakítva, hogy a fizikailag külön álló "gépek" egy gépként viselkedtek. Azaz mindenük közös volt, gyakorlatilag a "belső busz" volt összekötve egy speciális adatátviteli rendszerrel. És a gépek processzora, memóriája meg minden közös volt. Ennek a földrajzi redundancia volt az oka. Akkoriban max. 200 km lehetett a két egység távolsága max. Viszont ez nem két számítógépként viselkedett, hanem úgy viselkedett, hogy ez egy darab számítógép volt (minden tekintetben) csak az egyes részegységei nem egy asztalon voltak, hanem szét lehetett őket "szórni" egy 200km /nyomvonal hossz tehát földrajzilag kb. ennek a fele/ sugarú körben. Pl úgy képzeld el, hogy a processzor egyik darabja Pesten, egy másik darabja Hatvanban a harmadik darabja pl. Székesfehérváron. De ez egy darab számítógép volt. Nyilván úgy volt megépítve ha valamelyik egység kiesett akkor a gép működőképes maradt (az az egy gépi utasítás veszett el ami éppen akkor volt végrehajtás alatt). Mai "világban" ezt ahhoz tudnám hasonlítani mint egy több magos processzor. Csak éppen a két processzor mag nem egy dobozban hanem egymástól 100km távolságban lehetett. Ez a technika 2000 körül már létezett, akkor láttam is erről egy oktató anyagot. Szerintem a megfelelő környezetben ma is létező technikáról van szó.


Ugyan most kicsit önellentmondásba kerültem, hogy gyakorlatban nem létezik. Ha leírtam, hogy 2000-ben már tuti volt ilyen. Az ellentmondást az oldja fel, hogy ez nem két darab külön álló számítógép volt közös memóriával, hanem egy darab (egységes) számítógép volt úgy, hogy az egyes részegységek egymástól távol voltak. A kettő között azért van lényeges különbség sok mindne téren.

2023. jan. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!