Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ad képet a gépem ?

Miért nem ad képet a gépem ?

Figyelt kérdés

Lenne egy számítógépem. Amit ha bepakcsolok akkor csak a ventilátorok mennek meg a táp. Régi gépről van szó de eddig ment. Egeret billentyűt nem érzékel. A display kábelt érzékeli és a monitort is de teljesen fekete képet ad. A ventilátorok meg elég nagy fordulaton mennék. És nem is gombnyomásra indul a gép hanem amikor be dugom hátul a tápkábelt. Akkor az alaplapon villan is egy zöld led.


Integrált videokártyás


Mi lehet a probléma szerintetek?



2022. dec. 25. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az egeret, billentyűt se érzékeli, akkor gyanús, hogy az alaplap hibás. Esetleg meg lehet próbálni kiszedni a cmos elemet egy percre, vagy akár cserélni
2022. dec. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vész mód, nem POST-ol.

Valami megakadályozza.

Húzz le az alaplapról mindent, és kezdd el a ramokat egyesével bepróbálni minden helyre. Ha így van POST, akkor egyesévelbel lehet kezdeni visszadugni a többi alkatrészt.


Ha nem, akkor alaplap gyanús a probléma.

2022. dec. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most néztem át a gépet észre vettem hogy a prociról hiányzik egy kis réz talp. Valószínűleg le tört. (AM3 foglalatú). Lehet ez a probléma és ez miatt nem ad képet és nem vezérli a egeret ?
2022. dec. 25. 12:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Réz talp? Hogy teccik mondani? Nem értem.


Viszont ha már kérdezed: tegyél bele másik CPU-t, és akkor kiderül mizu.

2022. dec. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Processzor alján lévős sok kis tüske közül egy hiányzik ami bele menne az alaplapi foglalatába. Lehet rosszul irtam a nevét nem értek hozzá.
2022. dec. 26. 11:12
 6/7 A kérdező kommentje:
2022. dec. 26. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Ok. Akkor nyomozd mi annak a lábnak a funkciója. Az is lehet hogy csak egy üres láb. Vagy egy a 33db GND track közül.


De ha valami RAM DATA/ADDRESS pin, esetleg CLK vonal akkor becummantottad. Ja, és amúgy hol van a letört láb? Mert ha beletörr a socketbe, akkor kuka az alaplapod is (hacsak ki nem tudod szedni, vagy le nem cseréli valaki a socketet,ami nem kis pénz)

2022. dec. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!