Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ad képet a gépem?

Miért nem ad képet a gépem?

Figyelt kérdés

Az alaplap típusa Intel Dh55hc.

Eddig 2 kártyával próbáltam mindegyikkel adott képet,vettem egy gtx 1050ti-t és a gépembe nem ad képet viszont tesóm gépébe ad,az ő kártyája (gtx 1060) az is gddr5 és az ad képet az enyémbe.

Mi lehet a probléma oka?



2022. márc. 19. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És a tesód gépében próbáltátok már a 1050-et?

Ha ott se akkor az a kártya nagy valószínűséggel halott.

2022. márc. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

#1

Írta, hogy ott megy az 1050.

2022. márc. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen,ott próbáltam,adott képet és driver telepítés után fel is ismerte a kártyát.

Viszont az enyémbe képet se ad de ugyanúgy gddr5-t fogad az alaplap,tesóm gépébe gtx 1060 van az is gddr5 és azt mikor beleraktam az enyémbe adott képet.

Számomra érthetetlen problémával állok szembe. Eszembe jutott az alaplap csere lehetősége is de attól még mindig ismeretlen marad a probléma.

2022. márc. 19. 20:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Most lehet hülyén fog hangzani, de próbálj ki másik kábelt vagy másik monitort.

Kicsit szűkűl legalább a hiba.

Nekem egyszer volt úgy, hogy a monitor néha-néha elment. Vagy pl a rózsaszín 50 árnyalatába adta le a képet. Keresgettem a hiba okát, mindenhol mondták, hogy ez bizony vagy a videó kártya vagy a monitor. Haver mondta cseréljek egy kábelt, jó lett egyből. Még jó hogy nem kezdtem el cserélgetni videó kártyát meg monitort.

Esetleg még valami felbontás beli problémára tudnék gondolni.

2022. márc. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez sem lenne rossz 5let viszont ugyanazzal a hdmi kábellel próbáltuk a videókártyákat.
2022. márc. 19. 20:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocsi azt félre olvastam hogy mindegyiket próbáltátok mindenhogy.


Tápellátás is biztos megfelelő?

Gondolok itt arra nem-e silány táp van a tiédben. Bár akkor a 1060-al se kellene mennie.


Amikor a 1050-et berakjátok akkor BIOS-ban tudtok választani az IGP és dedikált VGA videókimenet között?

2022. márc. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nemgáz :D Bios-t nem néztem,tesóm gépén reflexből nem néztem rá mivel adott képet,sajátomat pedig kép nélkül..
2022. márc. 19. 22:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a BIOSt se ered el próbáld meg először azt, hogy IGP-be átdugod de maradjon bent a kártya.


Egyébként meg jut eszembe hogy a 1060-al megnéztétek hogy le tudjátok-e terhelni csutkára?


Mert oké hogy a 1050 csak alaplapról kapja a szuflát de ugye a 1060 az plusz tápos.

2022. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem próbáltuk leterhelni,de eleve nagyobb teljesítményű kártya a 1060,vele ad képet,a 1050-el meg nem.

De egyébként csak azzal nem ad képet,jelenleg egy gt710 van benne amivel szintén ad képet,előtte pedig egy Asus hd 7770 volt benne,mindegyik gddr5 és mindegyikkel ad képet csak a 1050el nem,de a 1050 a másik gépbe meg ad képet azt le is terheltük és stabil volt a kártya.

2022. márc. 20. 16:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy nagyobb teljesítmény felvételű, de annak van külön tápcsatlakozója, ezáltalal felmerült bennem az, hogy mivan ha a PCI-E sínről nem is kap kraftot, ezért kérdeztem hogy a 1060-at megterheltétek-e és megfelelő értékeket adott-e.


Az hogy GDDR5, az lényegtelen igazából.

A HD7770-en is van egy 6 pines plusz tápcsatlakozó ha nem csal emlékezetem így még nagyon-nagyon kis mértékben de fenntartom lehetőségét, hogy nem kap elég kraftot a PCI-E sínen keresztül a kártya.


Elég abszurd ötlet, de más nem igen jut eszembe.

Esetleg az érintkezőit nézd át, hogy nem-e sérült túlzottan valahol a kártyán.

2022. márc. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!