Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ingadozik a kihasználtsá...

Miért ingadozik a kihasználtsága a videókártyának?

Figyelt kérdés

A kártya egy ASUS ROG Strix RX580.

Azt figyeltem meg hogy kb minden játékban nagyon ingadozik a videókártyám kihasználtsága míg a cpu stabilan 45-50% között mozog a videókártya összevissza van hogy 100% ról lezuhan ilyen 11,40,60 % ra kétlem hogy ez normális bár lehet hogy az én nem tudom. Több féle programmal megfigyeltem már mindegyik ezt mutatta. A játékokban nem tapasztalok nagy laggokat meg beakadást nagyon szépen futnak, csak kicsit idegesít ez az ingadozás. Kétlem hogy bottleneck lenne a proci egy I5-6600k.



2022. nov. 17. 17:33
 1/4 A kérdező kommentje:
A tápegység egy Corsair TX650W. Ezt elfelejtettem mondani. :)
2022. nov. 17. 17:35
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A játékok egyes jelenetei nem egyformán grafikaigényesek. Egy robbanástól például vért izzad, míg ha egy kicsi szobán belül nem történik semmi, akkor alig jár. A CPU igény általában közel egyforma, kivéve ha a játék sok szimulációt végez, például valósághű fizikát. Ilyenkor például egy épület összeomlásakor kiugrik a CPU használat is.
2022. nov. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a játékokban nem tapasztalsz semmit , ezért egy olyan "hiba" idegesít amit csak külső programmal tudsz mérni... Ezen gondolkozz el egy kicsit xD


A játékokban a grafika nem homogén, vannak jelenetek amiktől lefonnyad a videókártya és vannak jelenetek amiket gond nélkül kirenderel fps limittel 10-15% terheléssel ( fps limit nélkül meg lenne 3-4-600fps-ed).


Valszeg olyan részeken esik le a GPU terhelés ahol kevés a számolni való vagy ahol várni kell a processzorra ( azaz valami helyi CPU limit van).

2022. nov. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnyugodtam akkor. :)
2022. nov. 17. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!