Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen AC adaptort vegyek,...

Milyen AC adaptort vegyek, hogy biztosan ne menjen tönkre a hangfalam?

Figyelt kérdés

Van egy hangfalam aminek a kábele szétment, ezért kidobtam. Szeretnék venni hozzá egy újat, de nem tudom milyet kell venni.

Az alábbi felirat áll az eredeti kábelen:


AC ADAPTOR

PRI.: 230V~ 50Hz 27W

SEC.: 18V~ 1100mA 19.8VA



2022. nov. 10. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Az "AC adaptor" lényegében egy transzformátor, ahol a primer tekercsre jutó 230 V, a szekunder tekercsen 18 V-ra redukálódik le. A szekunder oldal terhelhetőségi adatai szerint minimum 19,8 VA terhelhetőségűnek kell lennie, de ha nagyobb, az se gond.


Példának okáért itt egy ilyen trafó (ez 20 VA-es):

[link]

ehhez kell valami dobozt szerezned, abba belerögzítened, a primer és szekunder oldalát bekötnöd egy-egy kétpólusú sorkapocsba, majd a sorkapcsok végére egy-egy csatlakozós végű kábel - a primer oldalra egy hálózati csatlakozóval, a szekunder oldalra meg a hangfaladnak megfelelővel ellátottat.

2022. nov. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy itt egy kicsit nagyobb terhelhetőségűbb, de sorkapoccsal felszerelt:

[link]

ebbe csak a csatlakozókkal felszerelt kábeleket kell beleszerelned.

2022. nov. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

Ennyiért már új hangfalat veszek :D

2022. nov. 10. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Ha drágállod és még megvan a régi transzformátor, akkor azt kell megnézni, hogy hol van elszakadva a kábel és azt kell cserélni - némi kábelcsupaszítással, forrasztással, hőre zsugorodó hüvellyel/szigetelőszalaggal borítással jó esetben megoldható.
2022. nov. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Írtam volna valami okosat, de 18V tápegységek értelmes áron nincsenek. Ilyen univerzális fos a legolcsóbb, 7ezer. Vagy ha kompatibilis a deje, akkor laptoptöltőt láttam 6500-ért.


Szóval ha csak a kábel a gondja, akkor azt cseréld/cseréltesd inkább.

2022. nov. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a feje*


A csatlakozófejre értem, mert kismillió változata van ezeknek az idióta DC csatlakozóknak.

2022. nov. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!