Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha az alaplapon audio kimenete...

Ha az alaplapon audio kimenete meghalt, akkor mi a jobb? Venni egy új alaplapot vagy hangkártyát vagy USB-s hangfalat?

Figyelt kérdés

Van egy Asrock B450M HDV alaplapom és mivel a régi 5.1-esem fülhallgató kimenete gyakran nem csatlakozott megfelelően (gyakran elment a hang és meg kellett nyomogatni a 3.5mm-es jack csatlakozót) így vettem egy 2.0-ás hangfalat.

Ilyet:

[link]


Viszont 2 nap után elment a hang, azt hittem az új hangfal halt meg, de a régi 5.1-esemet csatlakoztatva szintén nem szólt, tehát rájöttem, hogy az alaplap 3 színes integrált hangkimenete ment tönkre (sz.gép előlapi fejhallgatókimenetéhez csatlakoztatva megfelelően szól tehát valóban csatlakozó gond volt).


Most nem tudom mitévő legyek? Vegyek új alaplapot vagy megúszhatom olcsóbban is?



2022. szept. 28. 19:06
A kérdező szavazást indított:
Vegyél új alaplapot, más probléma is fog majd így adódni nemcsak a hang
Elég ha új hangkártyát veszel
Azt ajánlom, hogy vegyél egy USB-s hangfalat, a most vásároltat pedig add el
Egyéb tanácsom van (leírom)
3 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

"Vegyek új alaplapot vagy megúszhatom olcsóbban is?"


Lásd kérdésed: vagy hangkártyát vagy USB-s hangfalat

2022. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy USB-s hangkártya.
2022. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Létezik USB-s 3,5mm jack átalakító is. Az lényegesen olcsóbb, mint egy új alaplap vagy hangkártya.

Egyébként érdemes lenne megvizsgálni az alaplapot, lehet csak egy puffer kondenzátor adta meg magát. Filléres alkatrész, házilag is cserélhető ha van egy forrasztópákával rendelkező ismerős.

Vagy a másik, hogy a 3,5mm-es jack aljzat lett kontakthibás, valamelyik forrszem kilazult és sok mozgatástól mikor már az elején szarakodott a hang, mostanra teljesen megszűnt a kontaktus.

2022. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na vissza az egész. Nem romlott el az alaplap! Csupán az a helyzet, hogy 3 opció is megjelent (abból kettő tök ugyanaz) a hangerőbeállításoknál és rossz volt kiválasztva azért nem jött hang.


[link]


Tudja valaki, hogy miért van ennyi? Semmi mást nem csináltam csak az új hangfalat csatlakoztattam, semmi driver-t nem kellett feltelepíteni.


Eszközkezelőben meg ennyit látok:

[link]


Igazából nem nagyon értem miért van ennyi hangeszköz.

2022. szept. 28. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Vga hdmi kimenet?
2022. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szóval elvileg monitoron/tv-n szólna a hang, lehet eddig is ott volt..
2022. szept. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3 az konkrétan egy hangkártya...

Mivel USB hangfalból csak kicsik és olcsók vannak, én nem javaslok ilyet.

2022. szept. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!