Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BIOS frissítés: menük változás...

BIOS frissítés: menük változásának dokumentációját hol lehet olvasni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

BIOS frissítésnél a gyártók dokumentálják, ha a menüpontokon változtatnak valamit?

Például van két menüpont amelyet nagyon keresnék és BIOS-frissítés után nincs ott az eredeti helyén, alaplapi manual pedig az eredeti menürendszert ismerteti (gondolom azt nem változtatgatják BIOS-menüpontok cseréje esetén)...

Vak vagyok, a BIOS-ban nincs beszélőprogram, ha segítségkérés esetén nem tudom megmondani a hozzá nem értőnek: mit állítsunk be (melyik almenüben milyen menüpontot keressen), akkor nem tud segíteni, de ha meg tudom mondani, akkor be tudjuk állítani. Ezt csak az "én addig keresném míg meg nem találnám" esetleges kommentek miatt írtam le.

MSI B450-A Pro Max alaplap

A legújabb BIOS változatra frissítettem (fájlneve: E7B86AMS.MH0), ezután történt a menüpont-változás.

Nem tudom: lehetséges -e/biztonságos -e a BIOS downgrade.

Két opciót szeretnék bekapcsolni: AMD SVM és IOMMU.

Az első menüpontot sikerült megtalálni, hogy az OC alá költöztették, de az "IOMMU"-t nem.

Hogyan lehetne megtalálni? Az összes leírás "a régi menürendszert említi", az első opciónál véletlenül találtam meg valami fórumon: hova költözött.



2022. nov. 8. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A changelogban.
2022. nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam én is, a hozzáadott feature-kről meg hibák javításáról írnak, másról nem találtam hogy írnának.
2022. nov. 8. 19:50
 3/15 anonim ***** válasza:
A konklúzió tehát az, hogy..?
2022. nov. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Downgrade vagy töltsem le az összes BIOS-t és a mellette lévő .txt-ben "hátha leírják"? (reménykedjek benne hogy leírják), mert a honlapon az aktuális BIOS-ok mellett a változásoknál ezt az információt nem találom.

[link]

2022. nov. 8. 19:58
 5/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam szöveges információkat kinyerni a ".MH0" bináris fájlból, elég sikertelenül.
2022. nov. 8. 20:03
 6/15 anonim ***** válasza:
A konklúzió az, hogy ad 1, nem változott, ad 2 változott, de nem dokumentálták...
2022. nov. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Változott sajnos, mert az update előtt "ott volt a két menüpont, ahol a leírások említik", az update után meg a BIOS-beállítások alapértelmezettre álltak át (a nekem kellő két opció kikapcsolásra került), minden leírás meg a régi BIOS-ról szól...
2022. nov. 8. 20:05
 8/15 anonim ***** válasza:
Tehát a 2. lehetőség. Így jártál.
2022. nov. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ezzel nem vagyok kisegítve, a válaszaidnak 0 értelmük volt, nagy valószínűséggel csak amolyan "esti unaloműző kötekedés" célból írtál.
2022. nov. 8. 20:08
 10/15 anonim ***** válasza:
Nyilván.
2022. nov. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!