Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A tápegység kondenzátorai...

A tápegység kondenzátorai meddig tartják meg az áramot?

Figyelt kérdés
Van egy régi tápegység, napok óta nem volt áram alatt, a kérdésem az lenne, hogy ezt mikortól lehet biztonságosan portalanítani? Levenném a fedél lemezt, ecsettel körbe takarítanék mindent, a ventilátort is. A nyáklapot benne hagynám.

2022. szept. 29. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ny nyúlj bele, hanem vegyél sűrített levegős flakont és egy porszívóval együtt fújasd ki belőle a koszt.
2022. szept. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Oszt millen az a tápegység? Mert ha egyszerűbb, akkor megterheled valamivel nem táplált állapotban, és szépen kisülnek a kondenzátorok. Bonyolultabb elektronikusnál elképzelhető, hogy valamelyik áramkörben marad feltöltve egy kondenzátor.


Az egyszerű válasz a kérdésre: 2 nap. :) Az óvatosabb válasz a kérdésre: 3 nap. :)


Anekdota, bár igaz történet: Középiskolában bérmunkában tápegységeket állítottunk össze. Természetesen hatszor a lelkünkre kötötték, hogy kondenzátorokat kisütni... Készre forrasztottam, bekapcsoltam, megmértem, majd akartam még valamit igazítani, hát csavarhúzót neki. Nagyokat durrogott (az előzők meg csak egyet szikráztak). Srácok, szóltam a többieknek, ilyen erős kondenzátort még nem láttatok! Mire odajöttek, már ráébredtem, hogy nem kapcsoltam és húztam ki a tápot. :D

2022. szept. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2


:D


Igazából egy régi 80+ bronz minősítésű 400 wattos Seasonic táp.


A sűrített levegő kalap sz*rt nem ér. Jópár napot pihent már a táp, akkor neki merek kezdeni.


Köszönöm!

2022. szept. 29. 12:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!