Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus vivobook 15 X571GT-BQ1096...

Asus vivobook 15 X571GT-BQ1096 laptopba milyen memória rakható?

Figyelt kérdés

Szeretném a laptopot bővíteni, egyes fórumokon azt írják hogy csak 16gb-ig bővíthető a gép, de elvileg 32gb-vel is rendelhető gyárilag, így nemtudom melyik valós, illetve azt sem tudom, hogy bármilyen memória jó e bele vagy csak egy bizonyos típus, így a kérdésem arra is irányul, hogy milyen memóriával tudom bővíteni.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. szept. 28. 23:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát gyors keresés alapján nem találtam egyértelmű infót arra vonatkozólag, hogy meddig bővíthető. Ha tippelnem kéne, akkor a 32-őt kéne tudnia kezelnie. Mennyiről szeretnéd bővíteni? Ha általános felhasználásra és játékra kell, akkor a 16 is elég lesz.


SODIMM méretű memória kell bele, nem is tudom, hogy van-e olyan laptop, amibe nem ez megy. A legtöbb laptopban alapból 2 RAM hely van, bár az Asusoknál jellemző, hogy az egyik hely fix és nem cserélhető. Azt, hogy hány slot van használatban a laptopodon, a feladatkezelőben ellenőrizhető (legalábbis Win 10 és 11 esetén biztosan), ott látható az is, hogy milyen órajelen megy a memória (egy MHz érték, pl 3200 HMz). Érdemes olyannal bővíteni, ami már a másik slotban van.

2022. szept. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

8 GB integrált DDR4, Memória bővíthetősége maximum:16GB

4 GB integrált DDR3, 4 GB DDR4 SO-DIMM, Memória bővíthetősége maximum:12GB

2022. szept. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!