Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kicsapta a biztosítékot a...

Kicsapta a biztosítékot a tápegységem, csak ezt kell cserélni vagy az egesz gépet?

Figyelt kérdés
Lényegében, a tápegység ventillátora nagyon hangos szokott lenni néha, ezért már 1 éve folyamatosan azt csináltam higy egy ilyen hosszú fémszerű dologgal felnyultam a ventillátorhoz, hogy megálljon, aztán elvettem 3s onnantol nem volt hangos. Csak hogy ma az tortent, hogx ugyanezt csinaltam es egy oriasi szikra meg hangos hang lett az eredménye, 5 percre el is ment az áram az egész lakásban. Ugye nem igényel teljes gépcserét hanem csak a tápegység? Nagyon amatőr vagyok nem kell elmondani, és hülyeség amit csináltam nem kell elmondani ezeket mostmár mind tudom.

2022. aug. 22. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát örülj, hogy nem vágott agyon az áram. Ha szerencséd van csak a tápegység ment tönkre. Ha nincs az egész gépet is tönkre tudod így tenni. Ez majd a tápegység csere után kiderül.
2022. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Tápcsere előtt mentsd/mentesd le a háttértárakat, ne indítsák el élesbe a háttértárakkal főleg mentés nélkül.

Egyébként a háttértár visszarakás előtt én live usb-ről indítva próbálgatnám, tesztekkel stb..

2022. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Dawin díjas mutatvány lehetett volna, örülj, hogy nem lett bajod.
2022. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2es me haragudj, de egy szavadat nem értem sajnos
2022. aug. 22. 15:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyit írt, hogy készíts biztonsági mentést. És arra figyelj, hogy a szervízbe ahova viszed ne egyből kapcsolják be a háttértárakat, hogy ha károsodtak kiderüljön. Azt "bartáunk" elfelejtette, hogy tápegység nélkül hogyan készítesz biztonsági mentést. De hát rettenetesen okosnak kell látszania.
2022. aug. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha csak a 230 Voltot zártad rövidre akkor a tápnak se lett baja, a biztosíték cseréje után használható lesz, de ha eleve csereérett volt, inkább cseréld ki. A gépnek addig nem lesz baja amíg nem kerül magasabb feszültség az alacsonyabb ágra. Jó esetben ezt az alaplap észleli és kilövi magát, ha például az 5 Volt ágra zártad a 12 Voltot, de ha a 230 Volt került oda, az már akkora, hogy önmagában megfőzi vacsorára az alaplapot, szóval akkor kuka az egész.
2022. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Legközelebb ha benyúlsz valahova, akkor fa fogpiszkálóval, cagy műanyag szívószállal csináld. Vagy inkább ne csináld!

Lehet hogy a táp sem szállt el teljesen. Van ezekben egy kis wickman biztosíték. Lehet hogy az köszönt csak el megvédve a táp többi részét.

2022. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, amit #5-ös írt az részben igaz, "Anyit írt, hogy készíts biztonsági mentést." pontosabban azt írtam, hogy készíts te, vagy mással csináltass mentést (mentesd). Az utóbbi esetben az illető tudni fogja (főleg, ha szervizes dolgozó), hogy ehhez másik gépre van szükség és a te háttértáradat abba átrakva tudja elvégezni a mentést és azt hogyan kell tennie, hogy ne változtasson rajta semmit. Mivel a mentés helyet foglal extra adattára is szükség van, amire készül.


Nem okoskodni akartam, csak tömören fogalmaztam..

2022. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Milyen fajta tápegység volt az?
2022. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!