Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy régen a...

Miért van az, hogy régen a nyolcadik gen Intel prociknál és előtte sokaknak megérte I5 x500 és néha x600 procit is venni az új generációkban viszont nem?

Figyelt kérdés

Illetve miért van az, hogy egy I5 8400 és 8500 között volt átlagban 8-9% különbség játékokban. Illetve a 8600 is erősebb volt olyan 5%-al.

Addig a 9400 és 9500 között volt 2-4% és drágábban is adták a 9500-at? Meg persze a 9600 is maximumbs tudott 5% elönyt hozni a 9500-hoz képest. De az átlag ott is olyan 3-4% lehetett.

Azt hiszi az intel, hogy kivette az igp-t a 400-as procijaiból és akkor a 500-at annyival drágábban kell adni cserébe kisebb teljesítményt is ad a 400-hoz képest mint az előd generációkban? Mert most aki IGP gépet akart az vett Ryzen 5 3400G-t. Kivéve akkor ha későbbiekben egy rtx 2080 Ti vagy a mostani RTX 3000 vagy RX 6000 szériából akart vgat venni. Nekem is van olyan ismerősöm aki 2020 decemberében i5 10500 gépet vett magának vfa nélkűl most pedig rakott bele egy rtx 3080-at. Mert a Ryzen 5 3400G annyit se tud mint a korábbi R5 2600. És akkor sajnos még Ryzen 4000 még nem volt.

Az Intel IGP-kel meg még a 12 generációban is az a baj, hogy 720p-ben nem álják meg a helyüket. Már egy Ryzen 5 5600G vagy 4650G sem feltétlen. Van olyan játék amit azzal sem ajánlott tolni. De még mindig jobb, erősebb bennük a grafikus vezérlő mint egy gt 1030 vagy egy rx 550.

És egyébként ez így volt még a 10 és 11-dik generációban is. Elvileg már a 12 generációban megéri a 12500 de még a 12600 mivel ahogy elnézem sokkal nagyobbak lettek az órajel különbségek még a 7. Vagy 8. Genhez képest is. A 12600 is megérte még pár hete. Mert a 12600K-hoz képest jóval olcsóbb volt. Nem értem az miért nem kapott E-Corekat ha már úgy számozták be. Csak még ígysem veszik annyira sokan mert hozzá szoktak már legtöbben ahhoz, hogy 3 generáción át a 400-ast vették a legtöbben. Meg szerintem most egyik Intel proci sem éri meg mert megy fel az áruk és a Ryzen 5 5600X megeszi mindegyiket reggelire.

Még a 11600 volt az amit megvettek az emberek. Azért mert a K verzió fogyasztása és hómérséklete eléggé durva volt. Bár akkor már jobban megérte volna a 11700.

Vagy a Ryzen 5 3600XT ami erősebb volt a 11600-tól. De még a sima X is egál lehetett vele nagyjából szerintem. Mivel a pcx egyik videójában erősebb volt az is a 11500-tól.

Mondjuk akkor meg a Ryzeneknek az árát vitték nagyon fel.

De azok úgyis megérték. Mert ahhoz képest, hogy a Zen 3 két éves lassan. Jól meg verik a legújabb Intel Cpukat is. XD

A Ryzen 9 5950X és Ryzen 7 5800X3D mindent visz. Az intelnek talán ddr5 ramokkal van esélye. De ennyi erővel ddr4-es ramból is van már 5333MHz is.

Nem tudom az intel mikor akar végre erőt venni magán.



2022. aug. 11. 13:24
 1/1 anonim ***** válasza:

A nevezéktanon és a termékpalettán, diverzifikáláson szerintem ne akadj ki.


Sokszor a selejtes procikat adják el olcsóbban (letiltják a gyengébb magokat), meg kb 3 éve kezdték meg a tervezést, nem lehet látni előre a piacot, illetve utólag ők tudják a piaci igényeket, ez alapján határozzák meg az árat, amivel aztán variál a disztribútor, nagyker, kisker...

ha intelnél úgy határoznak, hogy ekkora igp elég, vagy ekkora fér be, akkor nem lehet mit tenni. Vagy elfogadod, vagy veszel mást. Ez is a piac része. Amire nincs igény, vagy amit nehéz legyártani, azzal nem erőlködnek. Azt tudni kell, hogy az i.tel terbezésben előrébb jár az amd-nél még mindig, viszont a gyártósoruk szarabb. Ezért pl grafikában nincs is értelme erőlködniük... fizikailag sem férne bele nagyobb teljesítmény, csak szétmelegítene mindent, ha mégis bepasszíroznának egy rdna2 (amd 6000 széria) teljesítményű igp-t

2022. aug. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!