Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a gond ezzel a számítógéppe...

Mi a gond ezzel a számítógéppel? Mivel lehetne ezt orvosolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem igazán értek a gépekhez, ezért szeretnék segítséget kérni. A problémám, hogy a számítógép játék közben sokkal hangosabb lesz és picit melegszik is. Tudom, hogy ez normális, de zavar és szeretném megszüntetni vagy csendesíteni.

Én magam válogattam össze egyébként az alkatrészeket és összerakva rendeltem meg, lehet hogy 0 hozzáértéssel valamit én ronthattam el :(

AMD Ryzen 5 2600

MSI AMD Radeon RX 590 Armor 8gb OC

MSI B450M Pro-M2 alaplap

FSP Hyper 700W

Western Digital 1TB

Western Digital 240GB SSD

Corsair 2x8gb DDR4

Hűtő az gyári ami a processzorral jött + egy ami a gépházban van

Pl.Haverokkal Apexozunk, teljesen low grafikán is 3000RPM-en megy a ventilátor és hangos. Szeretném ha csendes lenne a gép. Mi lehet a probléma?



2022. júl. 28. 16:41
1 2
 11/16 P.O.C. ***** válasza:
82%
Ami azt jelenti, hogy max 179 mm magas lehet a hűtő.
2022. júl. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 P.O.C. ***** válasza:
65%
Szokták még az Alpenföhn hűtőket is javasolni, erről még nem olvastam rosszat: [link]
2022. júl. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%

Ár-értékben én mindig az Arctic 34 eSportsot javaslom. Esetleg van két ventis változata (duo), de nem éri meg a felárat.


Van mindenféle színben, ami tetszik...



B opciót is javasolnék amúgy: a procit jól lehet tuningolni, undervoltolni magasabb teljesítmény elérése mellett akár, tehát kisebb fogyasztás, kisebb hőtermelés elérhető. A ventilátoepeofilt is lehet állítani.

De nem fog megmenteni a gyári venti zajától.

Esetleg ha a hőcsöves wraith prism vagy max van neked, azokkal lehetne kezdeni valamit pluszráfordítás nélkül

[link]

2022. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
35%

MSI 590 armor se a halkságáról híres. MSI Afterburn állíthatsz venti profilt.


7k-körül már kapsz normális pc hűtőtt.

2022. júl. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 szántóvető ***** válasza:
63%
"+ egy ami a gépházban van"-cseréld le ezt az egy szem ventit és vegyél még bele,és akkor javulni fog a légmozgás.
2022. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Ez a Be Quiet egész jónak tűnik, megrendelem és lecserélem.

A házban a ventilátor a hátuljában van, egy egész nagy. Valószínűleg azt is le lehet cserélni, de majd később, ha szükségesnek látom.

2022. júl. 29. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!