Ez minek a tünete lehet, és mit kezdhetek vele?
Pár napja elkezdett nagyon lassulni a gépem, windows 10 pro op. rendszerrel. Úgy gondoltam, hogy valami vírus, ezért lefuttattam egy vírus scan-t, ami talált is vírust. Úgy döntöttem újratelepítem a rendszert, a HDD-t leformáztam, és tisztán telepítettem fel ugyanúgy win 10 pro-t (nem először telepítettem újra, és eddig sosem volt gond). Először csak azt tűnt fel, hogy az edge nagyon lassú, majd feltelepítettem a Chrome-ot, ami ugyanúgy hihetetlenül lassan töltötte be az oldalakat. Ezután a Firefox-ot próbáltam, de az is ugyanúgy viselkedett. Ezen kívül nem töltöttem le semmit, és csak youtube-ra, és facebookra kerestem akkor rá. Ekkor még a többi program jól működött, majd pár óra múlva elkezdett lassulni a gép ugyanúgy mint a telepítés előtt. Gondoltam, hogy a Windows hibája, töredezettségmentesítettem, de mivel használhatatlanul lassú volt már néhány órával a lassulás kezdete után, még többszöri újraindítás után is, így újra telepítettem a rendszert. Ugyanazok a tünetek jöttek elő, mint az előző telepítésnél, így gondoltam nem problémázok a Windows-zal, és feltelepítettem egy Linux Mint-et.
A Linux Mint-en a Windowshoz hasonlóan telepítés után rendkívül lassú volt a böngésző, majd rövid időn belül elkezdett lassulni a rendszer. Újraindítást követően a böngészőn kívül újra minden egész jó működött, majd ismét ugyanúgy elkezdett lassulni a rendszer.
Mivel két különböző rendszer nagyon hasonló tüneteket produkál, így esélyes a hardver probléma, de szerintetek milyen hardver produkálhat ilyet?
A számítógép hardverei:
CPU: AMD A8-7650K Radeon R7, 10 Compute Cores 4C+6G
RAM: 2*4GB Kingston 1333MHz
Alaplap: Asrock FM2A68M-HD+
HDD: 1TB 7200RPM (HD Sentinel szerint 100% volt a kondíció közvetlen az újratelepítés előtt)
Videókártya: A rendszer integrált videokártyáját használom
Ezen kívül kábelen van netre kötve, ugyanúgy ahogy a többi itthoni gép, amiken egyáltalán nem lassultak a böngészők.
A számítógép 2018 júniusában lett vásárolva, az UEFI-ben sosem állítottam semmit.
Na akkor csak a kérdezőre koncentrálok: Hány fokos max a HDD üzem közben bár elvileg ettől nem lassulhat be, illetve mennyit ért el élettartama során maximum?
Másik kérdés: Integrált VGA-nak mennyi RAM van lefoglalva? Nem fogy el egyszerűen a memoria, pl ha csak 4GB amradna a rendszernek az azért már könnyen betelik.
Ez tipikus tünet arra, hogy a proci hűtése nem megfelelő. Ha túlmelegszik, leszabályozza a saját teljesítményét.
Elsőkörben takarítsd ki, ha nem segít pasztázd újra.
Tápegység: FLOSTON FL500 500W
Ezt a HD Sentinel-ből olvasom (HDD):
átlaghőmérséklet: 41°C
Maximális hőmérséklet: 41°C
Maximális hőmérséklet (teljes élettartam alatt): 56°C
Az integrált VGA-nak 1GB RAM van lefoglalva, így a rendszer 7GB-t tud használni a 8-ból.
Ezek szerint akkor lehet a HDD vagy a CPU is?
Egyébként SSD vásárlásra már gondoltam, de mindig halasztgattam, mert arra amire használtam eddig a HDD is jó volt. Meg akkor már újrapasztázom a procit is, mert az is tényleg régen volt már.
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!