Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS! Most hogy másszak ki...

SOS! Most hogy másszak ki ebből? Részletek a magyarázatban.

Figyelt kérdés
Ubuntu CD-t tettem be, és "AZ Ubuntu kipróbálása a szg. módosítása nélkül" opciót választottam, majd az elinduló rendszerben akartam újra particionálni a merevlemezt. Ebbe hiba csúszott: a jelenlegi partíció törlését követően lefagyott a program, az újraindítás után meg már reménytelen. Nem érzékel merevlemezt, hiszen töröltem a partíciót, és nincs új, így semmit nem tudok föltelepíteni. Mit tegyek???
2010. szept. 19. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
hát, azt tudom hogy XP esetén létre lehet hozni partíciót... talán a particionálást csináld XP-vel, és utána tedd rá az Ubuntu-t
2010. szept. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi... sajnos az xp ugyanígy nem tud elindulni, mert nem talál telepített merevlemezt. Kilátástalan egy helyzet. :(
2010. szept. 19. 18:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy rosszul értem: a gond az gondolom, hogy elvesztek az adataid. Mert ha a telepító CD-ről indítasz, az attól hogy törölted a partíciót, látnia kellene. Vagy helyette tettél linux partíciót? Akkor lehet hogy külső programmal kell megcsinálnod.
2010. szept. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az adatok nem érdekesek, csak fel szeretnék telepíteni egy oprendszert, bármelyiket a három rendelkezésre állóból (Win 7, XP vagy Ubuntu), de egyik se megy, mert nem látják a merevlemezt. Viszont indításkor a BIOS látja...
2010. szept. 19. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy LINUX-os telepítőlemezzel lehetne:

[link]

"A Linux eltávolításához és a Windows XP telepítéséhez kövesse az alábbi lépéseket:


1. Távolítsa el a Linux által használt natív, lapozó és rendszerindító partíciókat:

1. Indítsa el a számítógépet a Linux telepítésére szolgáló hajlékonylemezről, írja be az fdisk parancsot a parancssorba, majd nyomja le az ENTER billentyűt.


MEGJEGYZÉS: Az Fdisk eszköz használatával kapcsolatos súgó megjelenítéséhez írja be a parancssorba az m parancsot, majd nyomja le az ENTER billentyűt.

2. A partíció adatainak megjelenítéséhez írja be a p parancsot a parancssorba, majd nyomja le az ENTER billentyűt. Az első helyen a hard disk 1, partition 1 information (1. merevlemez 1. partíciójának adatai), a második helyen pedig a hard disk 1, partition 2 information (1. merevlemez 2. partíciójának adatai) elem látható.

3. Írja be a parancssorba a d parancsot, majd nyomja le az ENTER billentyűt. A program ekkor kéri a törölni kívánt partíció számát. Írja be az 1 értéket, majd nyomja le az ENTER billentyűt az 1. számú partíció törléséhez. A lépés ismétlésével törölje sorban az összes többi partíciót."

2010. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!