Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép PSU rossz feszültsé...

Számítógép PSU rossz feszültségértékeket szolgáltat. Valakinek valami ötlete? (Lent részletesebben)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég egy olyan problémába ütköztem, hogy unokatesóm gépe nagyobb terhelésre (teljesítményigényes játékok) fekete képet dob, majd semmire nem reagál az újraindításig. Üresjáratba lehet vele dolgozni, internet, kisebb igényű játékok futnak, de amint valami nagyobb terhelést kap, fekete kép. Gondoltam, hogy a táp nem az igazi, talán az lehet a baj, hogyha megterheli a gép, leesnek a feszültség értékek és abból lehet probléma. Programmal kiszedtük a fesz értékeket: 3.3V rendben, 5V helyett 5,7V (ez már gyanús), és a 12V helyett csupán 8V van meg. Belenézés és a 400V-os kondi rendben van, akkor nyilván a 12/5V-os ágban a probléma a kisfesz részen (1 ág van 12 és 5V-nak, egy külön pedig 3.3nak) Oké, beszart a táp, kell másik

Vettünk egy vadi új tápot, és század pontosságra ugyan azokat a feszültség értékeket produkálja, mint az előző. Akkor mégsem azzal van a probléma. De akkor mivel? Az megvan, hogy (asszem az alaplap a 24PIN-es csatin keresztül) küld a gép visszacsatolást a feszültség értékekről a PSU-nak és ő az alapján szabályoz. Talán alaplap gondja lehetne? Extra: Eddig ugye működött a gép ha "csak úgy" ment. Viszont most már képet sem ad. Másik kártyával (Nagyon öreg nVidia ami tápcsatlakozást sem igényel) ugyan ezek a feszültség értékek vannak, de azzal ad képet. Kártyával eddig semmi gond nem volt.

Kérdés, valakinek valami ötlet esetleg? Mi lehet a probléma?



2022. jún. 1. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, márt csak az a kérdés, hogy:

* milyen gép (alaplap, processzor, videokártyák - gyártók és típusok pontosan)?

* milyen tápegységek?

* milyen "teljesítményigényes" játékok?

* mivel "mérted" a feszültségeket?

2022. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Alaplap.
2022. jún. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1-es:

* Miért is lenne fontos, hogy milyen konfig van a gépben? Nem értem. 2 éve így üzemel hibátlanul

* A tápegység is tökmindegy, mivel a vadi új táppal is ugyan ezt csinálja. Ha teljesítmény a kérdés akkor 600W, és bőven-bőven túl van méretezve későbbi fejlesztés miatt.

* Olyan játékok, amik rendesen eszik a gépet, CPU 80+% (nem túl izmos a kártyához képest), kártya 50+%

* Neten talált programmal. S miután nem hittem a szememnek, multiméterrel is rámértem az üres csatlakozókon keresztül és ugyan azt mutatta a multi is.

2022. jún. 1. 20:01
 4/11 A kérdező kommentje:

#2-es:

Valószínű akkor az alaplap tol vissza "hamis" visszacsatoló jelet és ezért csinálja ezt, jól gondoltam? Ismerősöm épp most "elbaszódott" ellenállásról beszél.

De köszi mindenkinek! :)

2022. jún. 1. 20:03
 5/11 anonim ***** válasza:

#3: Tehát nem tudtunk meg semmit - sem azt, hogy milyen tápegységekről van szó, sem azt, hogy milyen eszközöket, mivel terheled. Akkor nem tudunk egzakt választ sem adni. Sajnos. ;(


Ez kb. olyan, mintha felhívnád a doktort, hogy: "doktor úr/asszony gyógyítson meg! fáj!" mire a doki: "jó, de mi fáj, mi a panasza?", erre te: "hát nem érti? gyógyítson meg!". És mivel a doki nem távolbalátó, Te pedig nem teszed lehetővé a vizsgálatot, nem tudtok továbblépni.


#4: Az alaplap nem "tol vissza" semmilyen "visszacsatoló jelet".

A komponensek - főként a processzor és a videokártya - terhelik a tápegységet. Túlterhelés (túlfeszültség, túláram, hőmegfutás, stb...) esetén, ha jó minőségű a tápegység, a tápegységben levő védelmek megszakítják az áramellátást megszüntetve ezzel a terhelést (ha rossz minőségű a tápegység, akkor meg hagyja a hibás állapotot, ami a komponens(ek) "örök bitmezőkre" való vonulását eredményezi).

2022. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Cserealaplappal lehet próbálkozni, ha biztosra akarsz menni.
2022. jún. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nos akkor, hogy tisztán láss (nem tudom minden alkatrész pontos típusát):

-Core i3-3220 @3.3GHz (jah, jó öreg szegény, s lehet bombázni hogy a kártyához nagyon gyér, de kár mert tudom)

-MSI alaplap (nem tudok pontos típust, de nem mai csirke)

-Corsair 8GB DDR3 @1600MHz

-Asus GeForce GTX 980 (asszem advanced, DirectCUII-es)

-Cooler Master Elite Power 600W táp

-1TB Toshiba HDD

-120GB Kingston SSD

Spec amivel ő próbálta/próbáltuk az Borderlands3, Phasmophobia (vagy hogy kell írni), Scrap Mechanic, 7 Days To Die, ARK, Atlas, bár nem tudom ez miért fontos


But thanks in advance :)

2022. jún. 1. 20:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor egy 1155 foglalatos alaplap, olyat kell keresni valakinél kölcsönbe.

Cseréld a lapot, húzd újra a rendszert és tesztelgesd az előbbi szoftvereket.

2022. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Aha, tehát van egy régi rendszer - ami az alkatrészek elöregedése miatt rejt potenciális hibalehetőségeket - egy nagyobb teljesítményfelvételű (a tápegységet jobban igénybe vevő):

[link]

videokártya és egy - ezen szakfórum felsorolása

[link]

alapján - nem épp minőségi (mert sajnos hiába a túlméretezett terhelhetőség, ha valamilyen védelem nem véd, az kihathat az egyik komponensre) tápegység. ;(


Két eshetőség van: vagy a videokártya, vagy az alaplap (mivel az abban levő feszültségszabályzó modul alakítja a 12 V-ot a teljesítményfelvétel szempontjából második legnagyobb fogyasztó processzor számára pár V-os feszültséggé - a táp hibája arra hat ki elsődlegesen).


Sajnos ez egy tesztelgetős játék lesz: ha a videokártya más (rendes tápellátású, jól működő) gépben megy, akkor nagy valószínűséggel az alaplap. Ha ott sem, akkor a videokártya (nagyon rossz esetben az is). ;(((

2022. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nézzd meg a hőmérsékleteket és tísztitás,pasztázás.
2022. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!