Az Intel mit szerencsétlenkedik még mindig a 14nm-el? Azt ott dolgozókkal van a probléma?
Igen, 10 év múlva meg már szubatomi szinten leszünk, igaz?
A fizika mond valamit?
"Már 5nm-nél kéne tartanunk"
Miért? Elmondanád kérlek a részletes piackutatási eredményeidet, amiben kifejted, és az üzleti paraméterekre hivatkozva megállapítod, hogy az Intel terjeszkedési és fejlődési stratégiája rossz, és nincs perspektíva az ötleteikben? Mire alapozod az állításaidat?
Ha bele is olvastál volna a linkelt Wikipedia-oldalba, értenéd:
"Quantum tunnelling effects through the gate oxide layer on 7 nm and 5 nm transistors became increasingly difficult to manage using existing semiconductor processes."
Annyira increasigly difficult, hogy lassan egy éve megy a tömegtermelés 5nm-en...
Az intel azért ragadt 14nm-en és rúgta fel a saját roadmapjét mert évekig nem volt konkurencia. Kis túlzással az intel megtehette, hogy évekig csak látszatfejlesztést végez minimál költséggel és brutálisan nagy hasznot realizál.
Aztán amikor az AMD-nek laza 10 év után sikerült valami értelmeset piacradobni, ráadásul ez egy elég jól skálázható rendszer lett, bérgyártva.Ekkor már próbálták felpörgetni a váltást de jöttek a gondok és lassú lett a 10nm-re váltás.
Nem a nanométeren múlik a technikai fölény, de nagyon sok függ ettől. Meg lehetett nézni már 2 éve is az azonos méretű tokozáshoz tartozó teljesítményt, mem állt túl jól az intel.
Az alacsonyabb csíkszélességű gyártástechnológia tehetővé teszi ugyanazt a teljesítményt kevesebb fogyasztál mellett, aminek rengeteg előnye van.
A mezei usereknek és vérpistikéknek mindegy, de egy laptopnál vagy egy szerverparknál már nagyon nem.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!