Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDMI vs Display Port. Ugyanaz?...

HDMI vs Display Port. Ugyanaz? Nem ugyanaz? Melyik kell, melyik kötelező.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Annyira nem értek ehhez, gondoltam feldobom a kérdést, hátha kapok segítséget. Már régóta gondolkodom egy új monitor beszerzésén. A msotani egy ósdi 10 éves Philips TV, ami megy szépen persze, de kezd elavulni, a minősége sem már a régi. Az eszköz amit kinéztem az egy 'TUF GAMING VG27WQ' lenne. Az mellékes, hogy miért. Na most neki van egy darab 1.2-s Display Port-ja. Tudtommal azt az alaplapba kell bedugni. (Kérlek javítsatok, ha tévedek). Az alaplapom egy 'AX370-Gaming 3-CF'-es és ahogy nézem ennek pont nincs-en Display Port-ja. De viszont a monitor csomagjában adnak egy ilyen kábelt. Mivel a monitoron van 2 darab 2.0-ás HDMI csatlakozó, esetleg lehetséges, hogy azt használom, vagy ez nem így megy? Ugyanis a mostani monitoromban vagy HDMI kábel amit bedugtam a videókártyába ugye hátulról a HDMi portba és megy ahogy kell.


Tehát az a kérdésem, hogyha én megveszem ezt a monitort, és az adott Display Port kábel helyett egy HDMI egyik végét a monitorba csatlakoztatom és a másikat pedig a videókártyába, akkor futna úgy ahogy kell?



2022. máj. 5. 17:07
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

8-as


Áh értem. Egy 1.4-es kábelt szereztem be, ha jól olvastam akkor lehet cserélgetni őket visszafele. Tehét 1.2-es portba belemegy az 1.4-es kábel is, csak fordítva nem. Így pont jó, mert a VGA-mban is 1.4-es port van. Még jó, hogy visszafele kompatibilis. Ez pedig tud 32.4 Gbit/s-os, ami elég lesz bőven szerintem. De javítsatok ha tévedek :D

2022. máj. 6. 21:14
 12/12 A kérdező kommentje:
Na srácok gondoltam egy update. Be van szerelve, 1.4-es DP kábellel. Minden fasza úgy megy ahogy kell, gyönyörű képet ad. Köszi a segítséget, nélkületek biztos valami indiai csávót néztem volna YT-n. Peace
2022. máj. 7. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!