Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDMI vs Display Port. Ugyanaz?...

HDMI vs Display Port. Ugyanaz? Nem ugyanaz? Melyik kell, melyik kötelező.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Annyira nem értek ehhez, gondoltam feldobom a kérdést, hátha kapok segítséget. Már régóta gondolkodom egy új monitor beszerzésén. A msotani egy ósdi 10 éves Philips TV, ami megy szépen persze, de kezd elavulni, a minősége sem már a régi. Az eszköz amit kinéztem az egy 'TUF GAMING VG27WQ' lenne. Az mellékes, hogy miért. Na most neki van egy darab 1.2-s Display Port-ja. Tudtommal azt az alaplapba kell bedugni. (Kérlek javítsatok, ha tévedek). Az alaplapom egy 'AX370-Gaming 3-CF'-es és ahogy nézem ennek pont nincs-en Display Port-ja. De viszont a monitor csomagjában adnak egy ilyen kábelt. Mivel a monitoron van 2 darab 2.0-ás HDMI csatlakozó, esetleg lehetséges, hogy azt használom, vagy ez nem így megy? Ugyanis a mostani monitoromban vagy HDMI kábel amit bedugtam a videókártyába ugye hátulról a HDMi portba és megy ahogy kell.


Tehát az a kérdésem, hogyha én megveszem ezt a monitort, és az adott Display Port kábel helyett egy HDMI egyik végét a monitorba csatlakoztatom és a másikat pedig a videókártyába, akkor futna úgy ahogy kell?



2022. máj. 5. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A DP kábelnek a 144 Hz-es vagy annál magasabb nagy felbontású átvitelnél (pl. 4k 144 Hz) van szerepe, mert ezt a korábbi generációs HDMI már nem tudja teljesíteni.

Nem csak a port számít, hanem maga a HDMI kábel is legyen legalább 2.0 - és akkor működni fog minden. Egy 1.4-es HDMI például tudja a 144 Hz-et, de csak 1080p-n, azaz ha a monitor ettől nagyobb felbontású, akkor az nem lesz választható, max 1080p.


A DP egy lehetőség, de nem kötelező használni, HDMI-vel is működni fog. Ezért is van több csatlakozó is a monitoron, hiszen a régebbi videókártyákon nem volt még standard a DisplayPort.

2022. máj. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Áh értem, köszönöm. Esetleg, nincs egy átalakító erre a szerepre? Hogy HDMI kábelfejet becsatalkoztatok a VGA-ba de maga a kábel DP és a másik végét pedig a monitorba? Hogyha pedig ilyen nincs, gondolom akkor ugrott, mert új alaplapot kéne venni, amiben van Display Port.
2022. máj. 5. 20:06
 3/12 A kérdező kommentje:
A "Korábbi generációs" HDMI-re kérdeznék rá. Ezek szerint van újabb HDMi is már , ami esetleg tudja ezt teljesíztejni? Ahogy említettem új alaplapra lenne szükség sajnos, az meg macerásabb. Hogyha lenne ilyesfajta újabb generációs HDMi, akkor tudnál valamit ajánlani? :D
2022. máj. 5. 20:07
 4/12 anonim ***** válasza:

Leírtam: a 2.0 vagy 2.1-es HDMI a legújabb, ami képes átvinni a jelet. A régebbi, pl. 1.4-es HDMI csak 1080p-t tud, az említett ASUS monitor pedig 1440p + 165 Hz. Az, hogy egy "csupasz" kábelről hogy állapítod meg, hogy melyik generációba tartozik, passz. Én vennék egy újat.


[link]

"The 2.0 versions of HDMI [...] support 165HZ at 1440p by using chroma subsampling."

2022. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na várjál :,D Most nézem, hogy mégiscsak van egy DP a VGA-n. Csak tudod rajta volt még az a kis védőpöcök. Eddig is néztem, hogy mi lehet valami gomb, vagy nemtom, most néztem egy képet ahol le volt szedve, na mondom nézzük csak meg. Beszarok xD Ahog yemlítettem jön a csomagban egy DP port a monitorral együtt. Akkor ezzel el is van intézve?
2022. máj. 5. 20:25
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja de az 1.4-es... a monitoron pedig 1.2-es van
2022. máj. 5. 20:27
 7/12 A kérdező kommentje:
Most olvasom, hogy viszont az 1.4-es DP kábel az működik az 1.2-es DP port-al. Micsoda fordulatok xDDD
2022. máj. 5. 20:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Lényegében ugyanazt tudja a HDMI és a DP, fej-fej mellett haladnak. Mindig az jobb egy kicsit, amelyiknek frissebb a legutóbbi változata, de 1-2 éven belül túllicitál a másik.

A HDMI 1.4 vs DP 1.2 versenyt a DisplayPort nyerte.

A választott monitoron DP 1.2 és HDMI 2.0 van, itt viszont már utóbbinak van előnye, mert 1440P 165Hz-et tud (akárcsak a monitor), míg a DP 1.2 1440p 144Hz.

2022. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A régebbi, pl. 1.4-es HDMI csak 1080p-t tud" - Tud az többet is, bár nyilván nem 144 Hz-en.

[link]

2022. máj. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz, de elég hasonló. Olyan meg nincs, hogy valamelyik kötelező lenne.
2022. máj. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!