Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha bővítem a laptopom memóriáj...

Ha bővítem a laptopom memóriáját, akkor a ventilátor kevésbe intenzíven fog működni?

Figyelt kérdés

A laptopom teljesítménye egész jó, de olykor annyira hűti magát, hogy félek, felszáll az asztalról. A feladatkezelőben azt látom mindig, hogy a memória van kimaxolva. Sajnos nem értek mélyebbre hatóan ehhez a kérdéskörhöz, így gondoltam megkérdezem, hogy a memória leterheltsége és az erős ventilátorműködés kapcsolatban lehet-e egymással?

Nem recsegő hangokat hallat (bár lehet, hogy egyben már egy tisztítás is belefér).

Szóval, ha kibővíttetem a memóriát (ez lehetséges), akkor a ventilátor intenzitása csökkenhet?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. máj. 3. 22:55
 1/6 xKakashix ***** válasza:
100%
semmi köze nincs a kettő dolognak egymáshoz, írj egy specifikációt vagy ha be tudod linkelni a laptopod az is tökéletes, ha rég nem volt tisztítva simán lehet, hogy csak poros és emiatt túlmelegedik, ez lenne az első tippem
2022. máj. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha a memória maxon megy, akkor a hűtéstől függetlenül bővítheted, de egy pucolás, pasztázás akkor is kellene neki.
2022. máj. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Köze nincs egymáshoz. Sőt, ha olyan prpgramot használsz ami memóriaigényes, és a kevés memória miatt visszafogja magát, akkor bővített memória miatt tudja a CPU-t még erősebben használni, ami több hő, magasabb venti fordulatszám.
2022. máj. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:
Én időnként -a rácsnyílásokon keresztül- porszívóval szoktam csökkenteni a port a laptopomban. Nem olyan hatékony, mint a szétszedéses tisztítás és pasztázás, de utána hallhatóan csendesebb.
2022. máj. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kevesebbet kell swappolnia így a CPU doglozhat többet így akár még jobban is melegedhet
2022. máj. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen intenzív lehet attól is hogy frissítést tölt le, de lehet simán koszos. Mikori gép?


Amúgy a hőmérsékletre rá kéne nézni, amikor pörögni kezd. HW Monitor pl nem telepítés un. portable program, pillanatok alatt megnézheted a T-t.


Zip verziót töltsd le--- [link]

2022. máj. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!