Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lassul le a gépem kb 1...

Mitől lassul le a gépem kb 1 hónaponta a gépemben hallható kis kattogások után?

Figyelt kérdés
Naszóval, ahogy fent is irtam kb 1 hónaponta eljátsza ugyanazt a gépem, hogy a semmiből hirtelen lelassul,méghozzá úgy h a gép belsejéből kis kattogó hangokat hallok + ugyanazt a hangot amikor a gép újraindul.és ezt csinálja kb 2 percig,mintha nagyon erőlködne a gép vmin,ilyenkor lefagy a gép is...de amint befejezte ott lent a gép amit csinált,minden folytatódik tovább...caképpen addigra annyira lelassult a gépem h hihetetlen, videót sem tudok nézni, a Windows betöltő ablaka is a 20mp helyett 5percig tölt,az egér mutatója is csak szaggatva megy...szval meghal a gép:@ Már nagyon idegesitő h mindig ezvan...ilyenkor mindig ujrakell tennem a Windows-t és már megint olyan mint újkorában...:S Ez mi a franc lehet szerintetek? A gép belsejében semm drót nemér olyan helyre ami útban lenne,mármint amimiatt lehetne kattogás...és már fogalmam sincs h mitcsináljak ezellen!? Vagy lehet h valami szoftverhiba? rossz a Windows-om amit mindig felteszek? Lécci segitsetek:)
2008. dec. 18. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Két dolog jutott eszembe, az egyik hogy a cooler (ventillátor) szarakszik, és a proci megvédi magát és kisebb teljesítményre vált. A másik hogy a vincseszter döglődik, és hát a rendszer betöltésekor az kell.
2008. dec. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legnagyobb valószínűség szerint a merelemezed készül elhalálozni. Javaslom, hogy amit tudsz, azt mentsd le róla, és sürgősen cseréld ki, mert ebben az esetben 1-2 hónapon belül kuka. A helyzetet még tovább súlyosbíthatja egy ütemezett feladat, amit a gép bizonyos időközönként (jelen esetben havonta) automatikusan végrehajt ezzel is leterhelve az amúgy használhatatlan állapotú vinyót. Régebbi Seagate vinyóknál gyakori probléma, az ilyen módon meghibásodott tároló azonnali cserére szorul.


Az előttem szóló másik alternatívaként megjelölt esete nem lehetséges, mert

a) a processzor túlmelegedésének veszélye esetén a rendszer nem tesz semmit, csak sípoló riasztással figyelmeztet

b) 100 MHz feletti órajelű processzorok hűtés nélkül akkor is kiégnek, ha sebességük (és ezáltal energiafelvételük) valamilyen módon csökkenthető.


Számításbajöhetne még a memóriahiba, de az nem magyarázza a kattogást. Mellesleg már az is elég komoly baj, ha indításnál kattog...

2008. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az előző irásban ottvolt az h a sz.gép bizonyos ütemezett feladatokat hajt végre...na most erröl azjutott eszembe, h pl a mai eset előtt is pár perccel épp frissült a Windows-om,tudjátok az automatikus frissités amiután ujraindul a gép ha letöltötte őket...és ilyenkor jött elő megint ez az eset,mert ha visszaemléxem az előzőekre ottis mindig jött egy iylen frissítés és rá pár órával meghalt az egész gép...lehet h ezcsinál a gépemmel mindig valamit? de akkor viszont ez szoftverhiba...és én aztnemértem,hogyha tényleg kezd elbaxodni a merevlemez akkor egy sima xp telepítés után miért működik megint normálisan hetekig hiba nélkül??
2008. dec. 18. 15:12
 4/6 anonim ***** válasza:
azért kattog frissítés után v vmien másolás után mert máshova van pozicionálva a fej és vissza kéne húzni ugyan oda h betöltse pl a boot filet.. ez 100 h vinyó lesz .. sztem ruházz be egy újra mielött még veszik minden adat :)
2008. dec. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"és én aztnemértem,hogyha tényleg kezd elbaxodni a merevlemez akkor egy sima xp telepítés után miért működik megint normálisan hetekig hiba nélkül??"


Mert a hiba mindig csak akkor jelentkezik, amikor a rendszer megpróbál egy hibás szektorba írni, vagy onnan olvasni. Előfordulhat az is, hogy a fej ment tönkre. Ez esetben meglehet, hogy a rendszer nem is jelöli meg hibásként az olvashatatlan szektorokat (mert hát azok voltaképpen jók). Mindenképp cserélj lemezt.

2009. jan. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Merevlemez halt be.
2010. jún. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!