Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csökkent a számítógépen...

Miért csökkent a számítógépen teljesítménye ekkora mértékben?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években használt gépem jelentősen meggyengült egyik hétről a másikra.

Korábban nagyon szépen futott a GTA Online, Arma 3, Battlefield 1, DCS World stb. Ezek elég jó grafikával és nagyon szép FPS számmal futottak, első karantén alatt nagyon sokat toltuk barátaimmal az ilyesmi kaliberű dolgokat, azonban nyáron szerintem egy szerelés közben valami nem jól sült el.

Azóta a GTA, Arma, meg szinte bármilyen program, pl Roblox, Andreas stb (nevetséges gépigényű programok) is ahogy megnyitom, másodpercek vagy percek múlva megölik a gépem. Valaminél csak kifagy sok sok percre, valaminél szürke lesz a képernyő, valami teljesen újraindítja a gépemet.

Ez előtte soha nem volt probléma, mostmár csak zenekészítésre és irodai, internetes használatra tudom használni. Azonban mostmár ezeknél is kb. óránként kifagy, akár internetezés közben is a gép 2-3 percre, bármi történik.

Minden driverem naprakész, az összes szoftveres tippet kipróbáltam (nVidia beállítások átállítása, overclock, stb.), gépet is újratelepítettem, de a probléma továbbra is fennáll.

Ezek a körülmények miatt gyanítom, hogy nem szoftveres vagy konfigurációs probléma lehet, mert ugyanazok a programok, amik tökéletesen futottak korábban, varázsütésre leterhelik a gépemet.

Hol lehet a probléma? Rosszul lehet benne valami, rossz érintkezés, rossz pasztázás stb vagy komolyabb baj is történhetett?

Arra gondoltam, hogy elviszem szervízbe, de ha felesleges mert más baj lehet amit itthon megoldhatok, akkor inkább nem.

Nem mai konfiguráció, de mint említettem, egy éve meg semmi baja nem volt.

i5 4460 3,2gHz

GTX 950 2GB OC

HyperX DDR3 8GB RAM

1TB WD Blue HDD (ezen van a Windows)

Előre is köszönöm!



2022. márc. 6. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Túlmelegszik
2022. márc. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Haburc ***** válasza:
38%
Amiket leírtál, mint pl hogy újraindul, fagyás, így együtt tápegységre gyanakodnék. Okozhat ilyen hibákat.
2022. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Haburc ***** válasza:
64%
Még annyit kérdeznék, hogy a szerelésnél nem lett cserélve a videókártya, vagy fejlesztve?
2022. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem cseréltem szerelésnél, viszont kiszereltem és újra visszaraktam. A slotba belemegy a videókártya de nem olyan erőteljesen csatlakozik, mint a memóriák, "levegősebb" a csatlakozás.

Ez nem tudom mennyire befolyásolhat dolgokat, régen is ilyen volt és úgy működött.

A tápegység már nekem is eszembejutott, ha valahogy tudok szerezni egy újat, akkor megpróbálom vele.

2022. márc. 6. 20:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Első körben egy processzor és egy videokártya GPU újrapasztázást javaslok teljes portalanítással.

Monitort gondolom videokártya kimenetre kötötted vissza, nem alaplapra.

Lehet táp, de akár hadolkó merevlemez is, kérdés mennyi idős.

HD Sentinel free trial-ban meg tudod nézni azt a WD blue-t, tápot meg főleg stress test-ekkel tudod megnézni, leáll-e menet közben vagy sem.

2022. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges újrapasztázni a dolgokat, a videokártyát pedig nem is szabad mégis sok gyerektől ezt olvasom itt.
2023. márc. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!