Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógép (egész pontosan...

A számítógép (egész pontosan a processzor) teljesítménye romolhat attól, ha már régóta nem volt kifújva a gépből a por?

Figyelt kérdés
Pentium 4-es procim van, és újabban a hűtője jó hangosan felpörög, ha játszok a gépen, de néha még a Google Earth-nél vagy netezés közben is, és láthatóan belassul egy-két mp-re a kép, játékoknál elkezd kicsit szaggatni...a gépben álló portól ezek szerint csökkenhet a processzor teljesítménye? (Továbbá ez kárt tehet a gépben?)
2010. szept. 12. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, jobban felmelegszik, ahogy írtad a hűtés is hangosabb. Nem árt kb. félévente portalanítani.
2010. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem közvetlen a portól csökken, hanem a por által bekövetkezett éppen csak elégséges hűtéstől és a magasabb üzemi hőmérséklettől.

Egyébként a régebbi Prescott P4-ek amúgy is magasabb fokon mentek, nagyobb hűtés kellett nekik.

Nyilván a CPU is megsínyli hosszútávon, hogy magas hőmérsékleten van dolgoztatva, de veszélyes túlmelegedés nem tud bekövetkezni, mert a bios-ban van erre szolgáló védelem (előbb kikapcsol, minthogy sérülne).

Ami leginkább sérülhet, az maga a hűtő. Gondolom dinamikusan van kezelve (bios által) és a fordulatszámot az akt. hőmérséklet szerint szabályozza. Ha mindig fullon megy, hamarabb lesz csapágyas. Bára cseréje nem eget verő.

Viszont a problémát hamarabb megoldottad volna, mint ahogy én leírtam ezt a néhány sort :) Miért nem porolod ki a géped?

2010. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 teszla ***** válasza:
Igen lassulhat mivel sokkal roszabb a hűtése,és tönkre is teheti mivel a por is vezetheti az áramot(zárlatot okozhat).nekem is P4-es procim van és nekem sokszor felpörög a venti pedig rendszeresen takaritom(és húzva is van),ugyanis eléggé melegedős proci fajta.
2010. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jaja ahogy előttem írják,tudd a pc pont a fordítottja egy autónak,az akkor pörög mikor felmelegedett,a pc meg minél hidegebb annál jobban pörög (és annál jobban kíméled),és a portalanítás alacsonyabb hőfokon való üzemelést eredményez,hajrá hurá irány a benzinkút magasnyomású levegőt neki,de a ventiket fogd le nehogy azokat is bepörgesd
2010. szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat :D 2. válaszoló azért nem takarítom ki mert nincs mivel, kompresszorom, ilyesmim nincs, de szerintem hamarosan kölcsönkérek valakitől egyet, mert már elviselhetetlen mennyit pörög a hűtő ilyen hangosan.
2010. szept. 12. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!