Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen kártyát "hajt ki"...

Milyen kártyát "hajt ki" maximum egy laptop i3 1115g4 cpu?

Figyelt kérdés

Van hozzá thunderboltos eGPU boxom. Szeretnék hozzá venni egy kártyát.

Azt szeretném megvenni amit nagyon nagyon max van értelme. Csak full hd felbontásra lenne használva. Pl tudnék venni használtam egy gtx 980 Ti-t.


Ha ezzel használnám akkor 100%-on menne a kártya?


2022. febr. 25. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát 2 mag / 4 szál. Szerintem azért lesz helyzet ahol a proci elsz ekvés.
2022. febr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Üdv!


A fő kérdés az hogy feleslegesen erős e.

Szerinted ha ez sok neki akkor maximum milyen kártyát érdemes venni hozzá?

2022. febr. 25. 22:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Kb egy 1060 3GB szint ameddig mennék.
2022. febr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Végül tegnap egy 1650 supert vettem (4gb).


Ha nem is tud a kártya 100% on menni, ilyen 89-95% kihasználtságon megy. Amilyen játékokkal akartam játszani így már klafa. (Doom 2016, Halo Infinite)

2022. febr. 26. 08:31
 5/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk a 1650 super az elvileg megegyezik a 1060 teljesítnényével
2022. febr. 26. 08:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Az pont kb a két 1060 között van, közelebb a 6GB-oshoz. ( GPU-ban sem egyforma a két 1060 )

Igazából a multis címek a jobban CPu igéynesek, Halo Infinite mondjuk pont nem próbáltam de ilyen Battlefield pl amik szeretik a több amgot.

2022. febr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Annyi probléma volt hogy ki crashelt, lefagyott a gép 2d-ben Ilyen böngészés netezés közben.(Játék alatt érdekes hogy nem) Azt olvastam hogy az akkumulátor energiagazdálkodási módot a legjobb teljesítményre illetve a geforce vezérlőpultban mindent a legjobb teljesítményre kell állítani és mindent elsődlegesen a geforce-ra.

Így most nem csinálta a fagyást eddig. Csak azért írom hátha valakinek ilyen problémája van és olvassa.

2022. febr. 26. 09:39
 8/12 anonim ***** válasza:

A gpu kihasználtsága nem a cpu-tól függ, hanem a játéktól. Hiába van gpu, ha nem elég a cpu. Egy játékban mindkettő kell. Az lenne a legjobb, ha a cpu és a gpu is egyenlő erősek. Az 1115g4 egy elég gyenge cpu. Nem hiába nem raknak mellé csak max mx150/250-et.


Nincs olyan hogy a cpu kihajt egy kártyát. Csak olyan van hogy a játék kihajtja a cpu illetve gpu-t. Játék nélkül nem hajtható a kártya. :'(

2022. febr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"A gpu kihasználtsága nem a cpu-tól függ, hanem a játéktól. Hiába van gpu, ha nem elég a cpu. Egy játékban mindkettő kell. Az lenne a legjobb, ha a cpu és a gpu is egyenlő erősek. Az 1115g4 egy elég gyenge cpu. Nem hiába nem raknak mellé csak max mx150/250-et.



Nincs olyan hogy a cpu kihajt egy kártyát. Csak olyan van hogy a játék kihajtja a cpu illetve gpu-t. Játék nélkül nem hajtható a kártya. :'(


Tudjuk, azért van idézőjelbe téve a kihajt szó :)


Az hogy egy laptopban ilyen proci mellett mx 150 meg mx 250 van az nem teljesen amiatt van hogy teljesen felesleges ez mellé a proci mellé ezeknél erősebb kártya mint inkább az hogy aki ezeknél jelentősen erősebb gpu-s laptopot akar ő i7-el(vagy erősebb) vásárolná inkább meg. Ezért nem is gyártanak ilyen laptopokat. Ezekkel a kártyákkal kevesebb fps-en lenne mint a gtx 1650 super-el.

A játékok sem egyformák.

2022. febr. 27. 09:48
 10/12 A kérdező kommentje:

"A fő kérdés az hogy az 1115g4-es cpu elég erős a játékokhoz. Ennyi erővel felvehettél volna egy gamer laptopot is 36ho/9%-ra és legalább tudsz játszani. Nem hiszem hogy jobban megérné a vackod, mint hogy vennél egy normálisat havi 12ezerért.


[link]


Azokhoz a játékokhoz amikkel én játszok úgy tűnik elég erős.

Halo Infinite, Doom 2016, GTA 5.


Koszonom de szerintem nem jártam rosszul mert ehhez a laptophoz 70 ezerért jutottam hozzá a 1650 supert meg 60 ezerért vettem. Plusz még ugye a Thunderboltos egpu BOX volt 50 ezer. Ez összesen 180 ezer.

Nekem megérte. Persze ha a laptop piaci áron lett volna (akkor 196000) úgy már más a helyzet.


Szórakoztatóelektronikára meg csak buta prolik vesznek fel hitelt(ez nem neked szól) Így én nem venném fel.

2022. febr. 27. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!