Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olcsón fentartható nyomtató?(t...

Olcsón fentartható nyomtató?(többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan esedékes az olcsóbb tintasugaras nyomtatóm(IP2850) cseréje. Nincs már nagyon support sem hozzá, meg elég költséges hozzá a patron is ezért elgondolkoztam a cserén.

Az mindegy hogy lézeres vagy tintasugaras, 30-40 ezerig van a keret.

Hozzátéve elsősorban a fenttartásán van a hangsúly, sajna olcsóbb darabokra is rámegy egy csomó pénz pl. patronra szóval kb. elég hasonlóra jön ki egy 15 ezres darab is idővel.


Amit jó ha tudna: 2 oldalas nyomtatás, szkenner. Ha kell 10-15 ezerrel túl lehet lépni.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 21. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha olcsó a nyomtató, a festék lesz drága bele. Olyan megoldás a gazdaságos, ahol a lézernyomtató felismeri az utángyártott tonereket is - lehet hogy drágább lesz emiatt a nyomtató (40-60 ezres ársávban), cserébe a festék csak 2-5 ezer forint és elvisz mondjuk 2000 lapot a cseréig. Az elején ugyan drágább a gép beszerezése, de hosszú távon az olcsó festékkel visszajön az a 20-30 ezer forintos többletköltség amit kiadtál rá. Samsung Express/M sorozatát ismerem, aminél ez jól működött, viszont azóta a HP felvásárolta az egész Samsung nyomtató üzletágat, így gondolom már HP név alatt adja ki őket - a HP pedig hírhedt arról, hogy nem enged trükközni, és akár az azonos márkájú de más típushoz tartozó ugyanolyan festéket sem engedi berakni, mert chipről ellenőrzi és tilt.
2022. febr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Shaddark ***** válasza:

Én nemrég vásároltam egy nyomtatót a céghez.

Kérdeztem a nyomtató szerelőmet, hogy perpill melyiket a legolcsóbb üzemeltetni, a HP Laserjet pro P1566 -ot javasolta.

2500 egy festék kazetta, állítólag 2500-3000 oldalt ki tud nyomtatni vele.

2022. febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Shaddark ***** válasza:

Jah, a nyomtatót használtan vettem, 20-ért.

Ha elromlik megcsinálja... De azt mondta ha karban vannak tartva nem romlanak ezek.

2022. febr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:
Nézd meg a tintarendszer weboldalt. Külső tartályossá átalakított tintasugaras nyomtatók.
2022. febr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!