Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem már több hónapja...

A gépem már több hónapja rosszul működik. Van amikor csak BSOD-t kap, és van, hogy a hangszórókból jövő hangos zúgás kíséretében lefagy, és újra kell indítani. Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Amiket próbáltam:


Windows újratelepítése

Memóriadiagnosztika

Driverek frissítése

Hibás rendszerfájlok keresése


Elvileg semmi baj nincs se a memóriával, se bármelyik driverrel, valamint a rendszerfájlokban sem talált hibát. BSOD-kor a hibakód SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION_NOT_HANDLED. A hibás fájlnak ezt a kettőt írja:


dxgmms2.sys

ntoskrnl.exe


A hangos crash + zúgás csak játék közben jön elő, de a BSOD véletlenszerű időpontokban. Van, amikor 2 hétig tökéletesen működik a gép, és van amikor naponta 4-5x is megcsinálja. Mi okozhatja ezt?



2022. febr. 14. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

dxgmms2.sys - Erre próbáld meg azt, hogy letörlöd totálisan a VGA drivert és újrarakod az elérhető legfrissebbet vagy egyel régebbit.


ntoskrnl.exe - Erre elég sok problémát találtam szóval csak tippelgetek, talán valaki majd megmondja mi is ez pontosan de:

1. Ha 2 vagy több memória modulod van, akkor próbáld ki egyesével, hogy mit csinál a gép, és foglalatok számától függően cserélgesd fel őket.

2. Ha már memória, próbáld meg azt, hogy kikapcsolod az XMP profilt ha be volt kapcsolva, hátha akkor helyrejön.

3. Ellenőrizd le a háttértáradat, hogy van-e valami problémája (HD sentinel)

4. Nem megfelelő OC miatt is történhet ilyen, ha esetleg "Z"-s alaplap és "K"-s proci akkor vedd vissza alapórajelre az egészet.


+1: Valaki segítsen mert több ötletem nincs erre.

2022. febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gpu driver lesz a hiba.De okozhatja szoftver is még.Azokat a szoftvereket érdemes egyesével törölgetni,amik a fagyás óta lettek feltéve sacc/kábé.Daemon Tools vagy hasonló sza*ok miatt is fagyhat a gép...
2022. febr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A játék közbeni crasht jó esetben egy driver újratelepítés megoldja.

Display Driver Uninstaller-t javaslom, safe modeban indítsd el és mindent törölj, ha van integrált grafikai driver akkor azt is.

Ezután töltsd le a legfrissebb hivatalos drivereket és rakd újra őket.


Rossz esetben a táppal van a baj és azért crashel mert valami az energiaellátással nem jó. Sajnos én a hangszóró zúgás miatt erre gyanakszom, rémlik hogy nekem is volt ilyen és tápcsere volt a megoldás. Ha overclockolsz akkor javaslom hogy állítsd vissza, sőt a legjobb ha minden Bios beállítást resetelsz.


Ezenkívül amit mindenképp lefuttatnék az az sfc /scannow parancs cmd-ben. Nekem sok random rendszerfájlos problémát megoldott már, lehet az ntoskrnl-t is megfixálja.


Ha ezek közül semmi sem oldja meg akkor még windows újratelepítést esetleg megpróbálhatod mielőtt lecseréled a tápot.

Vagy talán:

- Usb eszközöket válaszd le és úgy próbáld meg jogy crashel e.

- Próbáld underclockolni a kártyádat.

És kb ki is fogytam az ötletekből..

2022. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!