Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pontosan mi is számít a videó...

Pontosan mi is számít a videó kártyánál? A száma vagy a memória mérete?

Figyelt kérdés

Elavult a gépem és egy új összerakásában gondolkodom. Játszani szeretnék vele főleg, amihez elengedhetetlen egy jó videó kártya. Mindig is GeForce videó kártyám volt, tehát elkezdtem nézelődni egy 100000Ft-tól 200000-Ft-os kereten belül ilyen kártyák között de laikusként rájöttem hogy nem tudom pontosan mit is kéne nézni. Nyilván az lenne a cél hogy minél több játékkal tudjak játszani ha kedvem támad. Akár ujakkal is low settigsen, a régiek meg ugye tudnának futni magasabb beállításon. Néztem egy GeForce GTX 1650 4GB-os videókártyával videókat a youtube-on, és nem volt rossz mert mondjuk egy 2020-as 2021-es játékkal is tudott futni 60 fps körül low settingsen amit fentebb említettem. Viszont ha vennék valamit akkor már egy fokkal jobbat vennék ennél mert mindig hosszú távra tervezek, és ugye egy drágábbal még jobban tudnának futni a játékok. Szóval a GTX 1660 6 GB-os memória kártyára esett a választásom aminek már 2 GB-al több a memória mérete mint az előző kártyának. Bár út közben bele ütköztem számilag egy szintén 1650-es de "Super" névre hallgató ugyanúgy 4GB-os kártyába, nem tudom mitől volt szuper de mivel még mindig csak 4 gigás volt ezért nem nagyon törődtem vele, de ha valaki tudja akkor magyarázza el hogy mitől szuper, mert láttam, hogy van ezzel is youtube videó játékokról... Na mindegy.

Aztán még nézelődtem a GTX 1660 6 GB-os választásom után és találtam egy Radeon fajta videókártyát ami még olcsóbb is volt, mert azt írta, hogy 8 GB-os aminek nagyon megörültem, mert még olcsóbb is volt 20000 Ft-al, mint a korábban említett GTX 1660. De nyilván tudtam hogy van valami oka csak nem tudtam hogy pontosan miért olcsóbb... Ez egyébként egy SAPPHIRE Radeon E9260 kártya volt. Aztán átmentem hogy megnézzem a Radeon oldalát is és láttam még egy olyan dolgot amit szintén nem értettem, hogy egy ugyanúgy Radeon de RX 6500 XT 4 GB-os kártya szinte ugyanannyiba kerül mint a fentebb említett Radeon 8 GB-os. Nyilván józan paraszti ésszel a több GB-osat választaná az ember, csak nem biztos hogy az a jobb.

Szóval az lenne a kérdésem ezek után, hogy szám alapján válasszak videó kártyát vagy pedig memória alapján vagy mi az ami számít ilyenkor? Vagy nekem az is jó ha elmondjátok hogy ezek körül az árak körül ti melyiket választanátok...

Mellete az új gépbe nyilván megvenném a szükséges többi dolgot mint például processzor, ram, tápegység stb azért gondoltam a videó kártyát 200 ezer forint alatt. Csak ez a videókártya téma volt egy olyan pont amihez picit jobban kell érteni hogy az ember pénztől függően de a legjobbat válassza.


2022. febr. 12. 03:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő fontos, de a típus/modell fontosabb
2022. febr. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a Radeon nem játékkártya, felejtsd el. [link]

Egyébként számít a memória mennyisége, de persze a GPU is. A jobbakban több memória van, de ennyiért manapság csak középkategóriásat kapsz.

2022. febr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ma már szerintem ne vegyél 6 gb alatti memóriával szerelt videókártyát, különben kicsit sem lesz időtálló a kártya, amit választasz. A GTX 1660 6 gb memóriával még jó darabig elég lesz mindenféle játékhoz.


A "friss" technológia az RTX sorozatban van, (szebb fények-csillanások-tükröződések) de azok a kártyát pokolian drágák, meg általában nem is lehet kapni, meg szerintem nem is tart ott az ipar, hogy annyival szebb és jobb legyen így egy-egy játék, mint nélküle. Szóval erre még most nem áldoznék.

2022. febr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor a GTX 1660-as videókártyát fogom megvenni. Ti mit tennének még bele az új gépbe? Processzorból jó az i5? RAM-ból elég a 8 vagy legyen 16? Tápegység stb? Hogy kitudjam hozni a kartyából maximumot
2022. febr. 12. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Tápegységgyártók oldalain vannak kalkulátorok, de számít, hogy pl. vannak-e rajta szükséges csatlakozók, mennyire hatékony (80Plus szabvány, pl. White, Bronze, Silver, Gold, Platinum), mennyire csendes, ha nincs terhelés alatt.
2022. febr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!