Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amd phenom x4 965, vagy x6...

Amd phenom x4 965, vagy x6 1090T a jobb játékra?

Figyelt kérdés
hd5870 kari mellé.
2010. szept. 10. 05:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Phenom II X4 955-öt javaslom (ugyanaz mint a 965, csak alacsonyabb szorzóval. BIOS-ban pár lépéssel beállítható a magasabb órajel, kár kiadni azt a pár ezret érte), játékoknak bőven elég a 4 mag.
2010. szept. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Osztom a véleményt, a hatmagosakat inkább melóra találták ki.
2010. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

OFF.


Bocsi hogy igy beszolok,de enis pont eza 2 kozott vacilaltam.

Es amikor meglattam hogy a 6-magosat is siman veri a keggyengebb i7-es, akkor egyertelmuve vallt a valasztasom.

Enis atmentem Intelbe, es mit mondjak..


Volt 4 magos Phenomom 2.5 GHz, elotte meg 4000+ Athlon.


Hat mit mondjak sokkal tobb a volt a kulonbseg az i7 meg a Phenom kozott, mint a 4000+ es a Phenom kozott.


Nembeszelve arrol h az i7-et is nagyon lehet huzni (sajat tapasztalat)

2010. szept. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

A leggyengébb i7-es, lévén a 920-as, többszálúsított alkalmazásokban jó 20%-kal elmarad a Phenom X6-tól, szóval ez az állításod így ebben a formában nem állja meg a helyét.


Ja, hogy olyan tesztet nézel, amiben 2 szálon futó alkalmazásokkal nyúzzák a 6 magos processzorokat? Azokat mi értelme 6 magoson nyúzni?


Abban igazad van, hogy a 920-as tuningolható, viszont 0,1 volt feszültségemeléstől már üti a 200 Wattos fogyasztást. Ha neked ez kell...

2010. szept. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Hogy lásd, nem a levegőbe beszélek:


[link]

[link]

[link]


A Phenom X6 bizony csúnyán elver néhány nála kétszer drágább intel processzort.

2010. szept. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Meglehet, hogy az intel jobb, viszont drágább is és nem éri meg, másrészt én játékra kérdeztem, nem programra és ha megnézed, akkor játékon teljesen más a felállás.

[link]

2010. szept. 10. 17:20
 7/22 anonim ***** válasza:

OKe, es most nezzunk miben jobb a 920-as ;)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


JATEKOK:


[link]

[link]

[link]

[link]


RELATIV teljesitmeny:

[link]


Azert elegge pech hogy sokszor a Core 2 quad is elintezni az x6-ot..


Ja es ha 6 mag akkor hasolitsuk inkabb ossze az i7-980X EE -vel

2010. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

NE ilyen Batmaneket nezzel :)

Hanem komolyabbakat!

FENNT!

2010. szept. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Épp ezért írtam, hogy játékra a magasabb órajelű 4 magost vedd, a GRID-en kívül még egy játék sem eszik 6 magot (és annak is bele kell nyúlni a cfg file-jába, hogy 4 helyett 6 szálon fusson). Amúgy a linkelt prohardveres teszt lehet nem a legjobb, erősen videokártya-limit szaga van a dolognak, gyanúsan együtt van a mezőny.
2010. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem unalmas ez már egy kicsit? Akinek játékra kell gép, az elsősorban erős videokártyát fog vásárolni Phenom II X4-el, vagy Core i5-el. Akinek meg komoly munkára ahova kell az erő, meg X6/Core i5/i7-et, és meg is tudja fizetni.
2010. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!