Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kéne egy kis segítség a gépemhez?

Kéne egy kis segítség a gépemhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Na szóval,kaptam egy intel pentium 4 gépet, asus alaplappal, és valami no name táppal.. minden jó volt ,de a háza nem tetszett és átszereltem az én régi gépházamba, vigyáztam rá, jól kötöttem be mindent, a tápot nem piszkáltam,de amikor beakartam indítani,nem csinál semmit, se hang ,se semmi.. az alaplap jelzi a ledjével kap áramot, de mégsem müködik. Ami eredetileg hozzá volt táp az kiéget,miközben 10.x-re rányomtam a powerre, de előtte is már fura volt,mert az alaplap ledje villogót stb..

Szerintetek mi lehet a baj?

Rosszul nem kötöttem be legalább 8x átnéztem, lehúztam a nélkülözhető cuccokat a gépről,mert tápra is gondoltam, kivettem a ramokat és vissza, a procit kicsit megmozgattam.. én már nem tudok mire gondolni. Nagyon köszönném,ha valaki bármi féle tippet tudna adni,mit próbáljak ki.


Előre is köszönöm,hogy elolvastad ezt a kis regényt.

Üdv.


2010. szept. 9. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát... nem akarlak elkeseríteni, de szerintem az alaplap döglött meg. Van ilyen. Én egyszer beraktam egy új memóriát, szinte alig értem a motherboard-hoz, utána már csak a ventilátor kapcsolt be, meg világított a ledje, de se kép, se hang.
2010. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ,de az a fura,hogy csak átszereltem egy másik házba,nem piszkáltam semmit meg. Ezért nem értem. A tápos részéhez nem is nyúltam,csak a ház kábeleit dugtam át :S
2010. szept. 9. 22:09
 3/10 anonim ***** válasza:
A háznak nincsenek is kábelei.
2010. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj egy cseretápot.
2010. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

első 22:11

Akkor a bekapcsoló gomb mi?

2010. szept. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A háznak vannak kábelei, usb,reset,power,led stb.. :)

Most 1másik táp van benne bár az noname 300Wos ,lehet kérek addig kölcsön egy erősebbet.. hátha az lesz a baj,bár az előtte levő táp is noname 300Wos volt..

2010. szept. 9. 22:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy ugyanolyan még nem ugyanolyanok. Mármint a mostani lehet, hogy kiégett stb...
2010. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tápnak az alaplapba csatlakozó vezetékén (25 pólusú, a a nagy széles) a zöld vezetéket az egyik feketével érintsd össze, és a táp elindul, ha működik!
2010. szept. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A táp elindult így, de az alaplapra kötve nem tudom elindítani, és ez a fura.. egyik gépházban még működött a másikban már nem.. arra gondoltam még lehet gyenge a táp és azért nem indítja el? bár mondjuk attól még elindulna,csak lefagyna vagy újraindulna..
2010. szept. 10. 14:08
 10/10 A kérdező kommentje:

Most teszteltem a tápot és most már ez a 2. táp ami elromlott. Az alaplap jelzi ,hogy kap áramot ,de nem indul be, ha simán a tápot akarnám elindítani,nem működik.. Veszek szerintem egy tápot hozzá és majd kiderül mi lesz.

Köszönöm a válaszokat amúgy.

2010. szept. 14. 10:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!