Micro atx vs ATX? Méreten kivül van külömbség?
teljesitmény? tuningolhatóság ilyesmi..
azt tudom h a micro atx be van integrált vga meg ált. 2 ram slot
Nincs különbség, csak a méret.
És nincs minden micro ATX alaplapon integrált VGA, sem pedig 2db RAM slot.
Tuning rekordokat nem lehet velük dönteni, ez gondolom egyértelmű. (ha nagyon muszáj, leírom, hogy miért..)
Alap tuningra viszont bőven alkalmasak. Egy kis fesz emelés is belefér még, viszont ezzel óvatosan. Legjobb, ha ilyen alaplapokban csak alapfeszen próbálunk tuningolni.
Hát, mennyire értesz hozzá? :)
Csak azért kérdem, mert ez már kicsit szakmaibb, bonyolultabb dolog, és annak nincs sok értelme ha olyan szakszavakkal teli írást köpök ide, aminek a felét se érted. Szóval akkor megpróbálnám emberibb, egyszerűsített nyelvezetben leírni. Tudod, hogy mi az a vdrop, PWM áramkör szabályzó fázis, stb?
"Szinte már csak ezeket a kis sz@r micro-kat lehet kapni."
Ezt mi alapján mondod? Mert nálunk itt Mo-n még nem így van.
Egyébként nincs különbség, csak annyi amennyi a fizikai méretéből adódik, tehát kevesebb memória slot, kevesebb bővítőhely stb... viszont ezeken is megtalálhatók ugyanazok a chipsetek, amik a nagyobb társaikon vannak.
Szóval...
Idézek:
"A PWM szabályzó működéséből adódóan a terhelés csökkenésekor rövid időre (ms-ban mérhető) fellép egy jelentős feszültségugrás (impulzus)mivel a terhelés csökkenésekor igen rövid DE IDŐBE TELIK mire az áramkör lecsökkenti a hosszabb szélességű impulzusokat, valamint (ez nagyobb jelentőségű)a feltöltött elkó fesze a jelentősen kisebb terhelés hatására megemelkedik(mint ahogyan minden feszültségforrás feszültsége emelkedik terhelés csökkenésekor) és BIZONY IDŐ SZÜKSÉGES, hogy kisüljön kisebb feszültségre. Ami egy kicsit a szükséges alá is esik, és itt létrejön egy fokozatosan csökkenő amplitúdójú hullámzás."
Továbbá: "Ennek a feszültségugrásnak a mértéke erősen PWM típus ill. alaplapfüggő akár több tized voltot is elérhet kedvezőtlen esetben.(Quad processzornál 1.4 V load beállított fesz. Mellet 1.7v os impulzust is sikerült mérni gyengébb lapnál, saját mérés)"
Továbbá: "A terhelés megszűnésekor illetve csökkenésekor ez a feszültségcsúcs jelentősen túllépi mind a specifikációt mind az általunk még biztonságosnak tartott értéket.
Ilyenkor fordulhat elő, azaz eset, hogy (az user TUDTA nélkül jelentős túlfeszt. kap a proci ) és látszólag értehetetlen módon bekövetkezik egy rejtélyes procihalál vagy degradáció."
A feszültségtüskék csökkentésére viszont van megoldás.
Idézem: "Természetesen a gyártók is léptek ezen jelenségek kiküszöbölésére. Egyik és legjobb eredményekkel kecsegtető megoldás a minél többfázisú PWM áramkörök alkalmazása.
Ezek az áramkörök amellett, hogy nagyobb terhelést képesek elviselni jelentősen csökkentik a kiugró feszültséghullámzásokat. De sajnos csak csökkenteni lehet teljes mértékben kiküszöbölni nem."
Na és itt volt leírva a lényeg. Tehát ahhoz, hogy egy procit fesz emeléssel a legbiztonságosabban tuningolhassunk, minél többfázisú és JÓ MINŐSÉGŰ PWM áramkörök kellenek. A legtöbb (hangsúlyozom, LEGTÖBB, nem mindegyik) aránylag új atx alaplapon minimum 4 fázisú, de inkább több és aránylag jó minőségű PWM áramkör van. Tuninglapoknál meg általában 6-8 fázisú, és nagyon jó minőségű PWM áramkör található.
Viszont a mATX alaplapok többségén (eltekintve 1-2 tuningbarát, de pont ezért drága laptól) sima 2, vagy 4 fázisú PWM áramkör található, csak sajnos általában helyhiány miatt gyengébb minőségűek. Szóval feszültség emeléses tuningra nem igazán alkalmasak.
No meg már csak a méretéből adódóan se tartozik az extrém tuningbajnokok közé. Hisz kisebb a hőleadási felülete, hőtermelése viszont ugyanakkora. Plusz közelebb vannak egymáshoz a hőt termelő alkatrészek, és a nyáklapon a fém erek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!