Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SD-kártyára tudok operációs...

SD-kártyára tudok operációs rendszert telepíteni?

Figyelt kérdés

Linux-ot (Debian-t) szeretnék SD-kártyára telepíteni. Az SD-kártya olvasó egy Acer Espire ES 15 (ES1-531-C40R) laptop-ban van beépítve. Jelenleg nincs HDD a gépben.


Tudok majd boot-olni az SD-kártyáról? BIOS-ban beállítható ez? GRUB telepíthető rá?



2022. jan. 1. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehetséges, a raspberryk majdnem mind sd-ről bootolnak (raspbian).
2022. jan. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"BIOS-ban beállítható ez?"

Ez a fő kérdés, de ezt neked kell látnod.

2022. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az SD-ben nincs wear leveling, mint az SSD-kben. Ha nem értesz hozzá, és nem kapcsolod ki a folyton háttértárra irkáló dolgokat, akkor hamar szarrá fogja írni az SD-t. (Jó tíz éve ez volt az egyik probléma a szentendrei HÉV vonalára kitett utastájékoztató táblákkal is, bár azok nem SD kártyáról futottak, hanem pendrájvról. Persze sok más baj is volt velük, nem volt értelme kijavítani.)
2022. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

bootolni tudsz róla(ez lesz a win telepités)


de szerintem nem fogsz tudni rá telepiteni, én anno próbáltam, de nem sikerült

2022. jan. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

“ez lesz a win telepités”


Windowsra gondolsz? Debiant szeretne.

2022. jan. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rapsberry Pi4 is így működik, persze, hacsak nem egy drága SD kártya, jó lassú lesz.
2022. jan. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KmsRys ***** válasza:
78%

Tudsz. Én egyszer Linux Mint-et telepítettem egy 16GB-os Kingston MicroSD kártyára, működött, de iszonyat lassú volt, csak a telepítés volt 3 óra (HDD-n fél óra alatt fenn van, SSD-n pedig 5 perc). A telepítésnél ugyanúgy mutatni fogja, mint mondjuk egy HDD-t vagy SSD-t.


A GRUB is telepíthető bárhová, akár floppy lemezre is!

2022. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!