Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent a virtuális memória...

Mit jelent a virtuális memória és mennyire befolyásolja a pc gyorsaságát, és teljesítményét?

Figyelt kérdés

Nekem 512-es RAM-om van egy 1,7 GHz- es Intel Celeronhoz, ebből rendszerint kb. 150-200Mb a szabad. A virtuálisról tegnap azt írta az EVEREST, hogy 2024 (free: 1990Mb). Ma meg csak 1600 körüli a teljes virtuális, ez miért változik?



Ezt írja javaslatnak az Everest:

A rendszermemória bővítésével növelhető az alkalmazások teljesítménye.

Lehetne-e USB-s külső Pen/fleshdrive-al növelni a rendszer sebességét? (XP-t használok, bár most fent van a Linux Mandriva power pack is, ami sokkal nagyobb az XP- nél, így kicsit lassabb.

Mit tehetek? Mégegy 512-es RAM-ot, vagy mást?

Még egy kérdés: a lapozófájl és a virt.mem. ugyanaz?


2008. dec. 14. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Virtuális memória az a lemez terület amit az operációs rendszer foglal el a merevlemezen. Ide tölti azokat az adatokat amiket várhatóan használni fog a futtatott program. Ennek az elérési gyorsasága közel nem olyan gyors mintha a memóriában lenne, de gyorsabb, mintha az egész merevlemezt akkor kutatná át a szükséges anyagok után amikor éppen szüksége van rá. Az hogy a mérete változik azért van mert a beállításoknál meg van adva egy minimum és egy maximum méret. Gyorsíthatod a gépedet ha ezt a méretet rögzíted: A min és a max értéknek ugyanazt a mennyiséget adod meg pl.:a memóriád 2-3x-át, nálad 2Gb-ot állít be a leírtak szerint. A helyedben vennék még memóriát(ha megteheted)mert ez a mennyiség ma már nagyon kevés.
2008. dec. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!!!


Hallottam az egyik kollegámtól, hogy vett egy 2Gb-os pendrive-ot, ami az eladó szerint alkalmas a rendszermemória növelésére. Ez igaz?

Vagyis akkor nekem van az XP-nek 35 Gb. szabad terület, amiből az op. rendszer virt.memóriának annyit állít be, amennyit akar? Tehát ha fixálom gyorsabb?

Így akkor marad a RAM bővítés?

2008. dec. 14. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs mit. :)

A pendrive adatátviteli sebessége meg sem közelíti a merevlemezét, felejtsd el csak rosszabb lesz. Vegyél inkább több memóriát, Xp alá min. 1 GB kell, amivel már tisztességesen elfut(a virtuális memóriára még akkor is szüksége van az oprendszernek). A procit nézve ideje venni egy új gépet, ha nem megy akkor tegyél bele memóriát, fel fogja gyorsítani a gépet, hogy használni tudd még egy kicsit.

2008. dec. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mégegyszer kössz! Hát igen, ráadásul még DDR1-es RAM kell bele, ami ha jól tudom, többe van, mint a 2-es. (5000 körül, vagy tudsz olcsóbban is?)
2008. dec. 14. 17:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha kidobod a géped, szólj, hogy hova álljak. Nekem 800MHz-es van, 384 MB-tal - és még működik és használható.

Kilőttem a Windowsból pár szolgáltatást, ami nem kell, és persze én is beállítottam fixre a virtuális memóriát, meg még pár dolgot.

2008. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!