Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell a lan kábelt...

Hogyan kell a lan kábelt használni? Megy xp és win7 között is?

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindkét gép lan portjába bedugod.
2010. szept. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 MaXXeGee ***** válasza:

hálózati gyorstalpaló:

Először egy válasz, igen, megy olyan gépek közt is, amik egymástól eltérő operációs rendszert használnak.

Hálózati kábelek használatáról: Ha két gépet közvetlenül kötsz össze akkor crosslink kábelt használsz, ha pedig router switch hub vagy egyéb más hálózati eszközzel kapcsolod össze a gépeket, akkor pach kábelt használsz. Az egyszerűség kedvéért érdemes fix ip címet beállítani a gépeknek. Amit a 192.169.1.1 - 192.169.1.254 tartományon mebül szabadon választhatsz, csak jegyezd is meg, melyik géphez mit állítottál be. Ez megkönnyíti a gépekre való belépést, mert ezesetben csak beírod a startmenü tuttatás menüpontjába hogy \\192.168.1.1 és már nyitja is annak a gépnek a megosztott meghatóit, mappáit, amenyiknek ezt a címet adtad. Így hirtelen ennyi, ha kérdésed van, privát mail. Pingipang

2010. szept. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MaXXeGee ***** válasza:
Elnézést, elírtam a tartományokat 192.168.1.1 - 192.168.1.254
2010. szept. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem muszáj, crosslink kábel, próbáld meg, nekem nem crossling és megy így is.
2010. szept. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de hol lehet az ip címet állítani? és muszály nem elég ha tudom a másik gép ip címét?
2010. szept. 6. 20:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!