Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kapcsol be a gépem?

Miért nem kapcsol be a gépem?

Figyelt kérdés

Frissen épített iponról, pár napja jött meg, ma kezdtem el foglalkozni vele. Videókártya nem volt benne, az én raktam bele. Elindult, minden pöpec, feldobtam rá a win10-et, elkezdtem telepíteni az ethernetes drivert, aztán egyszer csak megfagyott a képernyő. Kikapcsoltam, azóta viszont se kép se hang. Ha megnyomom a bekapcsológombot, akkor semmi se történik, mintha nem lenne áram alatt. Kivettem belőle a GPU-t, de úgy is ugyan ez. Én nem tudom mi történt, totál általános dolgokat csináltam, mint eddig.


A gép adatai: Gigabyte h410m s2h v3 alaplap

Zalman MegaMax 700W táp

Intel Core i5 10600KF proci

G.Skill 32gb DDR4 ram

Gigabyte RTX 2080 gpu

Zalman z7 neo ház



2021. dec. 11. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Valami meghalt benne, garancia. De ha egybegép volt és belenyúltál, akkor az ugrott. Ha alkatrészekből épített, neked kell kideríteni, hogy mi lett rossz és csak azt visszavinni.
2021. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Zalman MegaMax 700W táp"

Idézet az Árukeresőről:

"Teljesen instabil áramszolgáltatás. Az alaplap programjával mérve, kb. , 5 percenként elment a 3 V egy pillanatra. A 12V is állandóan változott. 500W is elég lett volna a géphez, de nagyobbat szerettem volna, hogy legyen benne tartalék. 1 hét használat alatt 8x-10x fagyott ki a gép. (Másik rendes táppal 1 hónap után se volt ilyen. ) Senkinek se ajánlom. Visszaküldtem 14 napon belül, visszakaptam a pénzem."

[link]


Nem hiába szerepel ezen szakfórum:

[link]

listájának az alján.


Helyette inkább valami ilyesmi:

[link]

2021. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az fasza. És szerintetek ha valami meghalt benne akkor van rá esély hogy a többit nem vitte magával? Örülnék neki ha nem úszna el 500 ezrem így egyből a semmire.

Hétfőn vihetem is szervízbe.

2021. dec. 11. 17:43
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Lehet elbasztam akkor ezzel a szr fos gagyi táppal. Nagyon remélem hogy csak az halt meg és nem vitte magával az egész gépet.
2021. dec. 11. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem úszott el semmid. Gondolom online rendelés volt... Állj el a rendeléstől! 14 napig indoklás nélkül megteheted. Szart adtak, nyeljék be ők.


Utána a vásárláshoz kérd ki hozzáértők véleményét!


Javaslat:

[link]

Témaösszefoglalót kérem elolvasni!


Akár itt is segítünk.


Nameg az ipon is egy degenerált bagázs tényleg, ha nem figyelmeztet rá, hogy egy szar h410 alaplap egy irodai géphez való, és nem egy 6 magos monstrumhoz... (10600KF egy tuningprocesszor, Z490-Z590 alaplap kell hozzá), a tápról már nem is beszélve, ultragagyi.


Ház, ha ez tetszik, akkor okés, maradhat.

Videokártya gondolom előtte is a tied volt, maradhat (vagy ha új, akkor mennyi volt?)

Többi az nagyjából kuka, vetesd vissza velük az elállással. 10600KF még akár lehet jó, de nem hiszem, hogy pont iponnál adták volna jó áron 😃


Ha esetleg ide írsz kérdést az alkatrészvásárlással, akkor is vedd figyelembe a hardveraprós listát (mi a keret, mire van szükséged, mid van most...stb)

2021. dec. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 Köszönöm a válaszod, igazad van, nem nagyon néztem utána komolyabban a témának. Az az igazság, hogy gyorsan kellett egy gép, és pár nap alatt csak gyorsan összeraktam valami komolyabbnak látszót. Elmentettem a hardveraprós linket, ezek után ott kezdem az egészet.

Most viszont azon gondolkodom, hogy hogyan jöhetnék ki jól, vagy legalábbis minimálisan szarul ebből a helyzetből. Ugyanis a gépet videókártya nélkül rendeltem, az rtx 2080 az itthoni, eddig is használtam, csak egy régi i3-mellett volt, kihasználni nem tudtam. De így hogy beletettem ezt a kártyát az új gépbe, attól félek, hogy buktam a garanciát és a rendeléstől való elállási jogomat is. Mivel jogosan mondhatják, hogy hát én basztam el a kártyával, ami nyilván nem igaz, de úgyis ezt mondanák, hogy kibújjanak a garanciaszerződés alól. És mivel a prociban nincsen integrált kártya, ezért tudják hogy valamit muszáj volt beletennem.

Esetleg ha elvinném holnap szervizbe, ahol megvizsgálják, és ha netán kiderülne hogy tényleg a táp vagy az alaplap a szar, akkor szakszervizes véleménnyel esetleg tudnám bizonyítani, hogy ők tettek bele szart, ha minden más jó?

Egy másik gondolat, hogy olyankor mi van, ha tényleg ők tettek szar psut/alaplapot a gépbe, és az elbaszta a videókártyámat. Olyankor mehetek a bíróságra és bizonyítanom kell, hogy igazam van annak érdekében, hogy kártérítést követelhessek? Ill. Most még nem tettem vissza a régi gépbe a 2080-at, nem merem, hátha ha netán elbaszódott volna az is.

2021. dec. 11. 22:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Valszeg csak a táp ment el.

Mindent tesztelnek majd visszavételkor, és ami rendben van, annak az árát vissza kell fizetniük az elállási szarság miatt. Ami tönkrement, azzal meg mész garanciába...

2021. dec. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!