Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha leírás szerint a RAM 16GB...

Ha leírás szerint a RAM 16GB (2x8 GB), az hány foglalatot foglal el az alaplapon?

Figyelt kérdés

2021. nov. 23. 09:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

ha nem vagy ott hardveresen, akkor nem hallottál még a dual channelről

nekem pl quad channeles a gépem, 4 db RAM-al működik a leggyorsabban

2021. nov. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Otthoni gépek szinte mind dual channelesek. A gép teljesítményelőnyt szerez ha két együttdolgozni képes memória van benne. Tehát jobb a 2x8, mint az 1x16. Nem sok... játékokban 1-4%. Tehát 2 foglalat elég. 4-nél több meg nincs is otthoni felhasználású gépekben, és ott is csak az egyszerű bővíthetőség miatt van plusz két foglalat, mivel 4 modullal is csak dual channel lesz.


Azért árulnak 1 modult is, mert sokszor erre van csak lehetőség... megveszi most az egyiket, később meg a másikat. Elromlani nagyon ritkán szoktak, egyik legmegbízhatóbb eleme a gépeknek.

2021. nov. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kezdem érteni.


"mivel 4 modullal is csak dual channel lesz"


Ezt viszont nem értem, hiszen írták, hogy van quad channel is, és találtam dual quad channelt is.

2021. nov. 23. 13:55
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Általában a 4 foglalatból 2-2 "össze van kötve", azaz ugyanahhoz a csatornához tartoznak.

Ahol quad channel van, ott értelemszerűen 4 csatorna van párhuzamosan. De ez még viszonylag ritka, főleg otthoni számítógépeknél.

2021. nov. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

attól függ mit támogat a számítógéped, a quad channelt nem minden gép támogatja, a dualt elég gyakran azért


nekem egy elég drága alaplapom van és emiatt támogatja a quadot, plusz sok olyan dolgot is tud amire nincs is szükségem


ezt úgy képzeld el, mint kocsiban a klímát, van amelyikben van, van amelyikben nincs (bár ezt a quad channelt utólag nem tudod belerakni a lapba!)

2021. nov. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%

Huhh, megpróbálom... vegyünk egy futópályát 4 sávval. Ha egyik sávon futnak, akkor beér mondjuk 10 mp alatt (single channel), de ha mind a 4 sávon futnak, akkor is mindenki egyszerre, 10 mp alatt ér célba (single channel 4 modullal)

Ha a jobb oldali páros és a baloldali páros kézenfogva fut, akkor beérnek 9,96 mp alatt(két dual channel. 2x2 modullal). És mondjuk képzelj el középre egy falat, tehát nem tudják megfogni mind a 4-en egymás kezét, így hiába van 4 modul bent,maximum csak dual channel együttműködés van. Ilyenek az otthoni alaplapok általában.


Extra ultramega felső kategóriában és szerver alapú gépeknél pedig nincs ez a fal, mind a 4-en fogják egymás kezét, és így 9,94 mp alatt érnek célba (Quad channel 4 modullal). De itt már lehet szó 8 modulról is, ugyanúgy quad channellel, 2x4 modul, de erre már ne kalandozzunk)

2021. nov. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
18%
Kizárt dolog, me' nem tudom.
2021. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!