Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a dual vga előnye?

Mi a dual vga előnye?

Figyelt kérdés

2021. nov. 19. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A teljesítményük egy része összeadódik.

És ez a hátránya is.

Az összeadódó teljesítmény nem a két kártya teljesítményének összege, hanem annál jóval kevesebb, vagyis egy csomó erőforrás megy a lecsóba.

2021. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Újabban nagyjából semmi.
2021. nov. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy program tudja őket külön kezelni, vagy két program fut egyik ezen másik azon (pl egyiken játék, a másik streamel), akkor jó. Ha egyként összekötve van, akkor nem lesz túl jó vége.
2021. nov. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsabban tudsz vele renderelni, mitn egy kártyával - ha erre fel van készítve a program.

Játékoknál kb semmi.

2021. nov. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régen az volt az elgondolás, hogy ez jó irány lesz, és a piac ebbe az irányba tolta a szereplőket. Alapvetően a felhasználóknak akartak kedvezni ezzel. Tehát pl aki nem engedhetett meg magának egy csúcskártyát, az ezekben az SLi/CrossFire időszakokban vehetett olcsóbban 2 középkat kártyát, és nagyobb teljesítményt kapott.

Ez nem csak a játékosokra igaz, hanem munkaállomás és kreátív felhasználásban is.


Na ebből sosem lett végül rendesen működő megoldás. Főleg a játékosok jól megszívták, mert a játékok felénél egyszerűen lusták voltak a fejleszők leprogramozni a többkártyás rendszerek előnyeinek kihasználásáért felelős dolgokat. Tehát bazinehéz volt erre a platformra fejleszteni. Ellenben akiknek sikerült, azok rendesen mentek, valóban megkétszerezték a teljesítményt.


A vége az lett, hogy az emberek is elpártoltak ezektől a megoldásoktól... nem akartak olyanba fektetni, ami csak a játékok feléhez jó, míg a fejlesztők jelentős része sosem adaptálta ezt a megoldást. Negatívum míg, hogy brutálsokat fogyasztanak (nem pénz miatt, hanem az egyéb részek terhelése, hő, stb)... ekkor terjedtrk el az 1000+W tápok.


A végeredmény az lett, hogy mára teljesen eltűntek ezek a megoldások. A játékokat egyáltalán nem fejlesztik erre. Ami maradt az az lett, hogy nvidia pl átnevezte a megoldást, és professzionális felhasználásban, ahol amúgy is csak a nyers számítási kapaciitás számít, amire könnyebb fejleszteni, és nagyobb igény is van, ott továbbra is van lehetőség több videokártyás rendszerekre. Néztem videókat, ahol gamingre tesztelik ezeket, de semmi... még rosszabb eredményeket kaptak, mint egy kártyával.

2021. nov. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!