Normális, hogy az SSD-m amortizálódik ennyire?
Laptopom van, amiben van egy HDD és egy SSD is, ez utóbbin nagyjából csak a rendszer van, meg kisebb programok, a HDD-re teszek minden mást, ahogy pl a játékaimat is.
Tehát lényegében az SSD nincs "használva", a HD sentinel mégis azt írja, hogy 91%os, míg a HDD 100% még mindig (2 éves laptop kb) ez valós adat lehet?
Illetve még annyi, hogy megfigyeltem, hogy sokszor ha játszom, az SSD melegszik fel eléggé, 50 fok körülire, pedig úgy tudom egyáltalán nem kéne, pláne, hogy HDD-ről fut. Újra van pasztázva, nem az a probléma.
Kezdi megadni magát?
Az még tök jó, az enyém még csak másfél éves, de már 82% -os.
Ebbe nincs külön HDD, de nincs is agyonhasználva. A melóhelyen használom, netezés és irodai programok, semmi extra.
SSD -nél nem nagyon kell adni a HD Sentinel véleményére. 20% alatt is még évekig elmegy.
Hány éves a laptop?
Hány éves az SSD? 10?
Milyen verziójú a HDS? 4.6?
XP fut(ott) rajta?
Ha nem árulsz el semmit, nem mutatsz képeket a HDS-ről, az ssd típusát se árulod el, akkor nem lehet megítélni..
Autószerelőhöz ha viszed a kocsid akkor is elmondod mi a hiba, milyen a kocsi típusa. Nem mindegy hogy trabi vagy bmw, nem mindegy hogy nem gyorsul eléggé vagy tolni kell, nem mindegy hogy 1hete hoztad el a márkaszalonból vagy 20éve és ezt az autószerelőnek is el kell mondanod..
Amúgy ezt az értéket az SSD gyártó által megadott maximális írtható mennyiségből, és a ténylegesen írt összes adatmennyiségből számolja ki a program. Ha a jövőben is kb. ennyi lesz az írt adat, az azt jelenti, hogy még legalább 18 évig biztonságosan írható lesz az az SSD -t.
Gyakorlatilag a géped addigra már elavult ócskavas lesz.
Van egy pár "trükk", amit érdemes SSD-nél betartani:
1.: TRIM bekapcsolása (bár a Windows 8.1 is automatikusan bekapcsolja, meg a Linux is szerintem, a MacOS-nél külön be kell kapcsolni)
2.: A hibernációt ki kell kapcsolni, tiszta felesleges:
3.: A swap-állományt is ki kell kapcsolni, használja csak a memóriát a gép!
4.: A gyakran használt programokat (azok munkakönyvtárát is) át kell irányítani egy HDD-re: pl mindenki használ böngészőket, na azok aztán mocskosul tudnak szemetelni, borzalom, amit egy elindított böngésző művel a háttértáron, én alapból nem is HDD-re, hanem RAMdrive-ra irányítom.
Van egy Samsung SSD-m (256GiB), ami kb 8 éves, azt hiszem 96%-ékos. Van egy másik Samsung SSD-m is (512GiB), amit talán 1 éve vettem, fogalmam sincs hol tart, nem néztem és van egy szintén Samsung SSD-m (1TiB), amit néhány éve vettem és jelenleg kb 99%-ékos.
Tehát lehet bűvészkedni.
Típus, márka, bármi infó róla. Mert tapasztalatból mondom nem egyformám "kopnak". Nekem van egy Crucial BX100-as 6 éves múlt 90%-on van, saját szoftvere szerint is. Míg egy alig 3 éves Kingston A400-as már lassan 82%-os! És alapból magasabb a az átlag hőmérséklete is cirka 37 fok, míg a Crucial átlag 26, de 30 fölé nem igen megy.
Érdemes meg megnézni a töredezettségmentesítőt, mert Win10 ide vagy oda én a mai napig manuálisan kapcsolom ki, mert a Win nem látja hogy ez SSD.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!