Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől mehetett le ennyire ez...

Mitől mehetett le ennyire ez az SSD élettartama?

Figyelt kérdés

Kép: [link]


Vettem egy használt notebookot 2 hónappal ezelőtt, 48% volt az SSD élettartama. Most hogy direkt "teszteltem" ide-oda másolgatok nagyobb dolgokat nem akar sehogy esni az élettartama.

A kérdésem az lenne, mégis mi olyant tudtak ezzel az SSD-vel tenni hogy leesett 48%-ra? Még csak nem is játékos notebook, csak 2500U Ryzen van benne és semmi más (nincs dedikált GPU)


2021. okt. 12. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Chiát bányásztak vele, nagyüzemben torrenteztek rajta. Amúgy ne kondíciót nézz, hanem az össz írást, azt oszd el a kapacitásával, így megkapod, hogy hányszor volt újraírva a felülete (a wear leveling miatt ez nagyjából igaz is lesz). Ha ez több száz, akkor reális a kondíció amit kijelez, nagyon megnyúzták.
2021. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akitől vettem a gyerek, eléggé balféknek nézett ki, nem tudta megmondani hogy IPS képernyő van-e benne vagy nem... Tehát torrent. Köszike
2021. okt. 12. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos használt dolgok esetén ez bőven benne van a pakliban. Ha mindennek 100%-os lenne az állapota, akkor azt új gépnek hívnák. ;) (És legalább kétszer ennyibe kerülne.) Az SSD ráadásul az elég gyorsan amortizálódó részegységek közé tartozik.
2021. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kérdező95 ***** válasza:

Megvan adva egy bizonyos szám, mondjuk hogy 100TB adatot ajánl a gyártó, annyi adatot lehet rá írni-törölni

Ha 1TB megvan utána már 99%-s lesz az "élettartam" és így tovább


Ha 0%ig leesne, az még nem azt jelenti hogy az ssd utána használhatatlan lesz, csak megvan az a bizonyos mennyiség ami a gyártó által ajánlott

2021. okt. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon durván lehet nyúzva. Nekem van egy Crucial SSD-m,ami most múlt 6 éves! Windows van rajta meg a programok, még ami elfér játék de még így is csak 90%-os! Ellenben van egy Kingston SSD-m, ami kevesebb, mint 3 év után 83%-os.

Egyébként a játék messze nem gyötri úgy az SSD-t, főleg ha nincs cserélve. Értsd: fenn van egy-két cím és azzal játszik éjjel nappal. Max ha 2-3 naponta törli és új játékot telepít.

2021. okt. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!