Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GPU alulfeszelést megtanítja...

GPU alulfeszelést megtanítja nekem valaki?

Figyelt kérdés

Asus Rog Strix 3080 OC


Félig már tudom, mert láttam, olvastam ezt-azt. MSI Afterburnerben CTRL+F, kijön a görbe. Majd a "Core Clock" gombnál beállítok egy mínusz értéket, de ez mindenhol más. Valaki azt ajánlotta, hogy -290-et állítsak be, videókban meg -240 és -250 között állítanak be valamit. Melyik a jó?


Erre nyomok "Apply"-t, a görbe lejjebb vándorol az ablakban, majd 850mv-nál felhúzom 1935Mhz-ig, ahogy ebben a videóban is látom, majd "Apply" és profil mentés.


https://www.youtube.com/watch?v=mKcaEVhdnuI


Igen ám, de annak ellenére, hogy elméletileg azonos kártyám van, mint a videóban, nekem +285-ig kell felhúznom, hogy 1935Mhz-nél legyen, míg a videóban csak +180-ig kell húznia. Na, ezt például nem értem, hogy mitől van. Elmagyarázza valaki?


Köszi!


2021. okt. 11. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha neked többet kell felhúzni, akkor szerintem nálad százzal lejjeb volt az egész frekvencia - feszültség görbe mint a videóban, mikor elkezdted.
2021. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De az hogy lehet?
2021. okt. 11. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy aki a youtube videót készítette, biztos többször változtatta már azt a görbét, azért nem ugyanolyan, mint nálad.
2021. okt. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Úgy, hogy aki a youtube videót készítette, biztos többször változtatta már azt a görbét, azért nem ugyanolyan, mint nálad."


Kérdező, te még nem tudtad, hogy erre az oldalra nagy részben csak szerencsétlen kisgyerekek írnak, akiknek gőzük sincs a dolgokról, és Asus Rog 3080-ast is csak akkor láttak életükben, amikor női nemiszervet, vagyis soha!?!


Azért van lejjebb nálad a görbe kezdete, mert nem minden kártyán ugyanott van az alapfeszültség. Ez is az egyik velejárója a szilikon lottónak.

2021. okt. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!